شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش استعلام اصالت دستگاه

ضرورت استعلام اصالت پیش از خرید دستگاه سیم‌کارت خور نو یا کارکرده

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، پیش از خرید دستگاه، حتماً باید استعلام اصالت کنید و در پاسخ استعلام اصالت، به قانونی بودن، تطابق مشخصات پاسخ استعلام اصالت (مدل و برند ذکرشده در پاسخ) با مشخصات ظاهری دستگاه، شرکت واردکننده، نوع واردات، نوع ارز و روشن شدن دستگاه در گذشته توجه نمایید.

جهت استعلام اصالت دستگاه، ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید.

از چهار روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند استعلام اصالت را انجام داد:

 1. پیامک به شماره ۷۷۷۷
 2. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
 3. کد دستوری #۷۷۷۷*
 4. اپلیکشین همتا

در این آموزش، مراحل انجام فرایند استعلام اصالت با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می‌شود.

 

مرحله یک:

لازم است تا کد دستوری #۷۷۷۷* را با یک  شماره سیم کارت دلخواه شماره‌گیری نموده و دکمه برقراری تماس را انتخاب نمایید.

 

مرحله دو:

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۱، گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید.

  

مرحله سه:

در این مرحله باید 15 رقم ابتدایی شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه را بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) وارد کنید. این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. پس در این مرحله احتیاجی به باز کردن جعبه دستگاه نیست.

   

مرحله چهارم:

درصورتی‌که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به درستی وارد کرده باشید، پاسخ استعلام به‌صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

ذکر غیرقانونی بودن دستگاه در پاسخ استعلام اصالت

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت."، یعنی این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است غیرقانونی است و به‌هیچ‌عنوان، امکان ثبت و فعال شدن آن در سامانه همتا وجود ندارد.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید، چراکه پس از گذشت 30 روز از زمان اولین روشن شدن دستگاه، قطع خواهد شد.

دستگاه قانونی دارای نام واردکننده

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: شرکت ****"، یعنی شرکت تجاری ذکر شده، اقدام به واردات قانونی این دستگاه نموده و همچنین، کد فعال‌سازی آن را به سامانه همتا اعلام کرده است. هرگونه مشکل در زمینه فقدان کد فعال‌سازی، عدم تطابق شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ذکر شده در پیامک تأیید فعال‌سازی با شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قابل مشاهده از طریق #06#* و ...، باید توسط شما با این شرکت در میان گذاشته شود.

دستگاه مسافری

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: به‌صورت مسافری"، یعنی این دستگاه صرفاً برای استفاده شخصی مسافر وارد کشور شده و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرد. همچنین، این دستگاه فاقد هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش بوده و در صورت بروز مشکل احتمالی در آینده، شخص خریدار، مرجع معتبری برای رفع مشکلات خود نخواهد داشت.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید.

دستگاه وارد شده از مناطق آزاد

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: صرفاً مناطق آزاد"، یعنی پرداخت عوارض این دستگاه، منطبق بر ضوابط مصوب در مناطق آزاد تجاری بوده و این دستگاه‌ها، صرفاً در همان مناطق آزاد، امکان استفاده از خدمات شبکه اپراتوری را دارا خواهند بود.

بنابراین اگر قصد استفاده از این دستگاه در داخل کشور و خارج از مناطق آزاد را دارید، اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید چراکه به‌زودی، ارائه خدمات اپراتوری برای این دستگاه‌ها، در خارج از مناطق آزاد تجاری، قطع خواهد شد.

نوع ارز (دولتی یا غیردولتی)

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردشده با ارز دولتی"، یعنی واردکننده این دستگاه، برای واردات آن ارز دولتی دریافت نموده است. بنابراین اگر فکر می‌کنید با توجه به نرخ ارز دولتی، گران‌فروشی رخ داده، می‌توانید از طریق نهادهای نظارتی (تعزیرات و سازمان حمایت و ...)، نسبت به ثبت شکایت اقدام نمایید.

شایان ذکر است همتا در این زمینه، تنها به همین میزان اطلاع‌رسانی نموده و وظیفه تعیین ارزش دستگاه و تشخیص گران‌فروشی و ...، بر عهده نهادهای نظارتی است.

این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است "، استحضار داشته باشید یعنی این دستگاه، پیش از این، حداقل با یک سیم‌کارت روشن شده و از خدمات شبکه اپراتوری استفاده نموده است.

بنابراین نباید به‌عنوان دستگاه آکبند، ارائه شود.

در صورتی که این عبارت در پایان پاسخ استعلام اصالت ذکر نشد، اظهار نظر قطعی در زمینه روشن شدن این دستگاه نمی توان داشت.

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست "، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه و استفاده از آن، شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به عنوان شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی ثبت نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی است ولی تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "شناسه دستگاه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است جزء شناسه‌های قانونی ثبت شده است. در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خوداری نمایید."، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه از آن استفاده نمائید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احسان میرزائی · 7 ماه پیش
  گوشی a51 خریدم ولی ریجستری نمیشه میزنه غیرقانونی به شرکتی که خریدم زنگ زدم گفت چون تازه وارد شده یه هفته طول میکشه ریجستری شه.میشه راهنمایی کنید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، دستگاه های خریداری شده در داخل کشور، باید در پاسخ استعلام اصالت قانونی ذکر شوند. در غیر این صورت دستگاه را به فروشنده عودت دهید و چنانچه امتناع نمودند ثبت شکایت فرمایید.
   جهت خریداری گوشی داخل کشور لینک " http://hmti.ir/new " را مطالعه نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 7 ماه پیش
  سلام وقت بخیر من یه گوشی رو تازه خریداری کردم در سامانه همتا فعالسازی رو انجام دادم وقتی اصالت گوشی رو میزنم میگه دستگاه قانونیست و برند و مدل و lmel رو میده . الان مشکل اینجاست که وقتی نرم افزار های رمز دوم پویای بانک هارو میخام نصب و استفاده کنم پیام میده که متاسفانه بعلت عدم دریافت شناسه فیزیکی دستگاه شما قادر به استفاده از نرم افزار نیستید. این مربوط به رجیستری دستگاه هست یا نرن افزار بانک الان مشکل نمیدونم از کجاست.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر این مشکل مرتبط به سامانه همتا نمی باشد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سعید فیضی · 7 ماه پیش
  با سلام گوشی من سیم کارت اولش می‌نویسه قانونی ولی سیم دو رو میگه غیرقانونی این یعنی چی لطفاً راهنمایی کنید از امروز سیم دو آنتن نداره
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، لطفا با شماره سیم کارت مالک دستگاه و یا شماره سیم کارتی که قبل از طرح رجستری بر روی دستگاه مربوطه استفاده می کرده اید فرآیند افزودن دستگاه را انجام دهید: صفحه «آموزش افزودن دستگاه» http://hmti.ir/03.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  صادق · 7 ماه پیش
  این پیغام یعنی چی؟

  شناسه دستگاه (IMEI) جزء شناسه های قانونی ثبت شده است
  مشخصات دستگاه:
  برند:
  Xiaomi
  مدل:
  Redmi Note 8
  وارد کننده:
  مديا پردازش منطقه آزاد چابهار
  گارانتی کننده:
  مديا پردازش منطقه آزاد چابهار
  شروع گارانتی (18 ماه): 1398/11/07


  شناسه دستگاه
  ***************
  ***************
  این دستگاه قبلا با یک سیم‌کارت روشن شده است
  گوشی رو تازه خریدم استعلام گرفتم اینو داده، آیا منطقه آزاد حساب میشه؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، این پیغام اطلاعات ثبت شده در همتا در رابطه با اصالت دستگاه مربوطه می باشد. وارد کننده دستگاه شما شرکت «مديا پردازش منطقه آزاد چابهار» می باشد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علیرضا · 7 ماه پیش
  سلام گوشی من رجیستر شده بوده و الان سرقت شده چطوری میتونم اطلاعات سیم کارت فردی که سرقت کرده رو پیدا کنم؟؟؟؟؟
  لطفاکمکم کنید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر سامانه همتا در زمینه گوشی های سرقتی پاسخگویی ندارد لطفا از سمت مراجع قضایی پیگیری کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  عارف · 7 ماه پیش
  با سلام من یک گوشی ایفون ۱۱ پرو گرفتم وقتی کد دستوری *۷۷۷۷# رو میزنم می گه که شناسه دستگاه (IMEI) قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت متوجه نمی شم یعنی گوشی من به هیچ عنوان ریجیستر نمی شه ؟؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که دستگاه داخل کشور خریداری شده است و غیر قانونی اعلام می شود دستگاه را به فروشنده عودت دهید چنانچه همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی دماوندی · 7 ماه پیش
  سلام
  من وقتی از *7777#استعلام میگیرم و IMEI گوشی رو وارد میکنم پیام میده ک شناسه دستگاه قانونی نیست و ... لطفاً راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که دستگاه داخل کشور خریداری شده است و در پاسخ استعلام اصالت غیر قانونی اعلام می شود حتما دستگاه را به فروشنده عودت دهید چنانچه همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهران · 7 ماه پیش
  سلام من یک عدد گوشی دست دوم خریدم انتقال مالکیت هم انجام دادم فقط در پیام فعال شدن نوشته هشدار این دستگاه جهت استفاده غیرتجاری واردشده است و در صورت احراز تخلف مسدود خواهد شد.منظورش چیه ؟من الان چکار کنم بخرمش یا ن؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 7 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، لطفا به صفحه «سوالات متداول» http://hmti.ir/faq مراجعه کنید و قسمت مسافری بخش 6-13 را مطالعه فرمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 8 ماه پیش
  سلام بنده گوشی از دوستم از خارج کشور گرفتم وقتی سیم کارت رو میزارم میگه به علت فعالیت چند دستگاه همزمان ازین شناسه تا تاریخ *** مورد استفاده هست الان نه میتونم سیمکارت قبلی رو بزارم که افزودن رو بزنم نه انتقال مالکیت بدم چون اون بنده خدا خارج از کشوره . من الان باید چکار کنم؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در خصوص پیامک دریافتی صفحه پیامک های هشدار کادر " پیامک هشدار انتقال مالکیت دستگاه با شناسه (IMEI) غیراستاندارد " را مطالعه کنید .http://hmti.ir/12
   فرایند انتقال مالکیت صرفا از سیمکارت مالک امکان پذیر می باشد در غیر اینصورت راهکاری ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  narges · 8 ماه پیش
  باسلام تلفن من در هبچ شهری جز شهر خودم انتن نمی ده و فقط درشهرخودم هم یکی ازسیمکارت هاروپوشش میده ایا نوع سیمکارت ربطی به این مشکل داره سیمکارتم همراه اوله
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، چنانچه با قرار دادن سیمکارت پیامک هشدار از سامانه همتا دریافت میکنید صفحه " پیامک های هشدار " را مطالعه کنید. در غیر اینصورت این مشکل مرتبط به همتا نمی باشد.
   پیامک های هشدار : http://hmti.ir/12
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  روح اله · 8 ماه پیش
  دوباره سلام
  ایا میشه دستگاه وورود مسافری را انتقال مالکیت داد؟

  اگه میشه چظور انجام بدم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر فرایند انتقال مالکیت مشکلی به وجود نمی آورد . لطفا به صفحه سوالات متداول مراجعه کنید سپس سوال 6-13 از بخش مسافری را مطالعه نمایید.
   http://hmti.ir/faq
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  rohallah · 8 ماه پیش
  باسلام وقت بخیر

  من یه گوشی نوت۸پرو گرفتم فروشنده گفت ریجستر شده بعد پیام امد که غیر قانونیه
  بعدش هم کد ۷۷۷۷ رو گرفتم زده مسافری
  بعد بعضیا میگن مسافریا بعد یه مدت قطع میشن سرویسشون
  به نظر شما چقدر احتمال داره گوشیم کار نکنه دیگه
  ایا شکایت کنم جایی میرسه الان قبول نمیکنه فروشنده
  پنج روزه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر لطفا به صفحه سوالات متداول مراجعه کنید سپس سوال 6-13 از بخش مسافری را مطالعه نمایید.
   http://hmti.ir/faq
   میتوانید دستگاه را عودت دهید چنانچه همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  پارسا · 8 ماه پیش
  من میخوام گوشی نو بگیرم پیامکش میاد
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  قیاسی · 8 ماه پیش
  .سلام من یه گوشی a50 خریدم روی شارژر نوشته ساخت ویتنام روی جعبه مالزی شماره ی هفتم وهشتم کد lmel هم ۱۱ هستش نمیدونم ساخت کدوم کشوره؟
  نکنه تقلبی باشه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر سامانه همتا در این زمینه پاسخگویی ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  narges · 8 ماه پیش
  باسلام من دراواخر تیر ماه سال 96یک گوشی سامسونگ خریدم این گوشی فقط در شهری ک زندگی میکنم تحت پوشش انتندهی قرارمیگیره ودردیگر شهرهای استان و حتی دیگر استان ها انتن نداره استعلام اصالت دستگاه روهم انجام دادم و دستگاه قانونی بوده
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، چنانچه با قرار دادن سیمکارت پیامک هشدار از سامانه همتا دریافت میکنید صفحه " پیامک های هشدار " را مطالعه کنید. در غیر اینصورت این مشکل مرتبط به همتا نمی باشد.
   پیامک های هشدار : http://hmti.ir/12
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی · 8 ماه پیش
  سلام بنده میخواهم گوشی سامسونگ کار کرده از دوستم بخرم سیم کارت اون گوشی گم شده است و سیم کارت دیگری روی گوشی قرار میدهیم سیم کارت با یک پیامک مواجه میشه و سیم کارت کار نمیکنه باید چکار کنیم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، دریافت انتقال مالکیت در زمان خرید دستگاه ضروری می باشد. در صورت عدم امکان دریافت انتقال مالکیت از خرید دستگاه صرف نظر نمایید. در رابطه با پیامک دریافتی نیز به صفحه «پیامک های هشدار» http://hmti.ir/12 مراجعه کنید و مطالعه نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی · 8 ماه پیش
  سلام یه گوشی اوردم از هارج وقتی میرم تو سایت برای پرداخت عوارض گمرکی یه فیلد هست نوع کد شناسایی مسافر نوشته اون چیه؟ چیو یاید وارد کنم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علیرضا معصومخانی · 8 ماه پیش
  سلام من یه گوشی سامسونگ جی ۵۱۰ دارم سیمکارت ایرانسلش همش انتنش میپره طرح ریجستری هم انجام دادم ولی اوکی نشده هی میپره انتنش چیکار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر درصورتی که برای دستگاه پیامک با مهلت قطع دریافت کرده اید و مشکل آنتن دهید دارید صفحه " پیامک های هشدار " را مطالعه کنید مطابق پیامک دریافتی فرایند لازم را انجام دهید.http://hmti.ir/12
   در غیر اینصورت چنانچه سیمکارت روی هردستگاهی مشکل آنتن دهی دارد از سمت اپراتور مربوطه پیگیری کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 8 ماه پیش
  سلام من تازه یه گوشی a۵۰ سامسونگ خریدم طرح هستش پشتشم زده تایوان سیم کارت انداختم بعد از چند روز پیام اومد تا تاریخ ۱۷/۱۲ غیر فعال میشه و غیر قانونی هست باید چیکار کنم کسیم که ازش خریدم دیگه جوابمو نمیده
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، در صورتی که دستگاه در پاسخ استعلام اصالت غیر قانونی ذکر گردید دستگاه را به فروشنده عودت دهید و در صورت عدم همکاری ایشان ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Erfannoori · 8 ماه پیش
  سلام من یه گوشی دارم دستمه وقتی میزنم استعلام اصالت گوشب میزنه قانونی میباشد وبا یک سیم کارت روشن شد و مدل یه گوشی را میزنه که گوشی من نیست حالا من میخوام بدونم گوشیم با کدوم سیمکارت فعاله راه حلش چیه چهجوری باید بفهمم با تشکر از شما
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که دستگاه را داخل کشور خریداری کرده اید و مدل خریداری شده با مدل دستگاه تحویل داده شده متفاوت می باشد دستگاه را به فروشنده عودت دهید. چنانچه همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   http://hmti.ir/10 / http://hmti.ir/11
   در خصوص مالکیت دستگاه چنانچه دارای مالک قطعی می باشد با قرار دادن سیمکارتی شماره مالک به صورت محدود ارسال میگردد در غیر اینصورت صفحه " عدم شناخت مالک قبلی " را مطالعه کنید.
   http://hmti.ir/09