شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش استعلام اصالت دستگاه

ضرورت استعلام اصالت پیش از خرید دستگاه سیم‌کارت خور نو یا کارکرده

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، پیش از خرید دستگاه، حتماً باید استعلام اصالت کنید و در پاسخ استعلام اصالت، به قانونی بودن، تطابق مشخصات پاسخ استعلام اصالت (مدل و برند ذکرشده در پاسخ) با مشخصات ظاهری دستگاه، شرکت واردکننده، نوع واردات، نوع ارز و روشن شدن دستگاه در گذشته توجه نمایید.

جهت استعلام اصالت دستگاه، ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید.

از چهار روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند استعلام اصالت را انجام داد:

 1. پیامک به شماره ۷۷۷۷
 2. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
 3. کد دستوری #۷۷۷۷*
 4. اپلیکشین همتا

در این آموزش، مراحل انجام فرایند استعلام اصالت با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می‌شود.

 

مرحله یک:

لازم است تا کد دستوری #۷۷۷۷* را با یک  شماره سیم کارت دلخواه شماره‌گیری نموده و دکمه برقراری تماس را انتخاب نمایید.

 

مرحله دو:

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۱، گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید.

  

مرحله سه:

در این مرحله باید 15 رقم ابتدایی شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه را بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) وارد کنید. این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. پس در این مرحله احتیاجی به باز کردن جعبه دستگاه نیست.

   

مرحله چهارم:

درصورتی‌که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به درستی وارد کرده باشید، پاسخ استعلام به‌صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

ذکر غیرقانونی بودن دستگاه در پاسخ استعلام اصالت

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت."، یعنی این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است غیرقانونی است و به‌هیچ‌عنوان، امکان ثبت و فعال شدن آن در سامانه همتا وجود ندارد.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید، چراکه پس از گذشت 30 روز از زمان اولین روشن شدن دستگاه، قطع خواهد شد.

دستگاه قانونی دارای نام واردکننده

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: شرکت ****"، یعنی شرکت تجاری ذکر شده، اقدام به واردات قانونی این دستگاه نموده و همچنین، کد فعال‌سازی آن را به سامانه همتا اعلام کرده است. هرگونه مشکل در زمینه فقدان کد فعال‌سازی، عدم تطابق شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ذکر شده در پیامک تأیید فعال‌سازی با شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قابل مشاهده از طریق #06#* و ...، باید توسط شما با این شرکت در میان گذاشته شود.

دستگاه مسافری

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: به‌صورت مسافری"، یعنی این دستگاه صرفاً برای استفاده شخصی مسافر وارد کشور شده و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرد. همچنین، این دستگاه فاقد هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش بوده و در صورت بروز مشکل احتمالی در آینده، شخص خریدار، مرجع معتبری برای رفع مشکلات خود نخواهد داشت.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید.

دستگاه وارد شده از مناطق آزاد

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: صرفاً مناطق آزاد"، یعنی پرداخت عوارض این دستگاه، منطبق بر ضوابط مصوب در مناطق آزاد تجاری بوده و این دستگاه‌ها، صرفاً در همان مناطق آزاد، امکان استفاده از خدمات شبکه اپراتوری را دارا خواهند بود.

بنابراین اگر قصد استفاده از این دستگاه در داخل کشور و خارج از مناطق آزاد را دارید، اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید چراکه به‌زودی، ارائه خدمات اپراتوری برای این دستگاه‌ها، در خارج از مناطق آزاد تجاری، قطع خواهد شد.

نوع ارز (دولتی یا غیردولتی)

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردشده با ارز دولتی"، یعنی واردکننده این دستگاه، برای واردات آن ارز دولتی دریافت نموده است. بنابراین اگر فکر می‌کنید با توجه به نرخ ارز دولتی، گران‌فروشی رخ داده، می‌توانید از طریق نهادهای نظارتی (تعزیرات و سازمان حمایت و ...)، نسبت به ثبت شکایت اقدام نمایید.

شایان ذکر است همتا در این زمینه، تنها به همین میزان اطلاع‌رسانی نموده و وظیفه تعیین ارزش دستگاه و تشخیص گران‌فروشی و ...، بر عهده نهادهای نظارتی است.

این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است "، استحضار داشته باشید یعنی این دستگاه، پیش از این، حداقل با یک سیم‌کارت روشن شده و از خدمات شبکه اپراتوری استفاده نموده است.

بنابراین نباید به‌عنوان دستگاه آکبند، ارائه شود.

در صورتی که این عبارت در پایان پاسخ استعلام اصالت ذکر نشد، اظهار نظر قطعی در زمینه روشن شدن این دستگاه نمی توان داشت.

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست "، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه و استفاده از آن، شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به عنوان شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی ثبت نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی است ولی تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "شناسه دستگاه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است جزء شناسه‌های قانونی ثبت شده است. در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خوداری نمایید."، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه از آن استفاده نمائید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیرسعیدی · 8 ماه پیش
  سلام بنده گوشی کارکرده گرفتم هنگام اصالت دستگاه مینویسه شناسه دستگاه (IMEI) جزء شناسه های قانونی ثبت شده است مشخصات دستگاه: برند: Apple مدل: Apple iPhone X وارد کننده: ورود مسافری هشدار: این دستگاه جهت استفاده غیرتجاری واردشده و درصورت احراز تخلف مسدود خواهدشد .از کجا بدونم گوشی تخلف داره یا مسدود میشه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر لطفا به صفحه سوالات متداول مراجعه کنید سپس سوال 6-13 از بخش مسافری را مطالعه نمایید.
   http://hmti.ir/faq
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی میرزایی · 8 ماه پیش
  سلام من یه گوشی گرفتم و الان برام پیامک غیر قانونی بودن اومد .فاکتور دارم اما تو فاکتورم نزده که ریجستری شده اما به من به عنوان ریجستری داده و آیا مغازه داره حق اینو داره که گوشی ریجستری نشده یعنی کالای قاچاق بفروشه ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که دستگاه در پاسخ استعلام اصالت غیر قانونی ذکر می شود دستگاه را به فروشنده عودت دهید و چنانچه فروشنده همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سیروان · 8 ماه پیش
  با سلام وقت بخیر
  میدونم یعنی دست دوم و استفاده شده ست دستگاه¿
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، ب علاوه توضیحات ارائه شده قبل، اظهار نظر قطعی از طرف سامانه همتا در رابطه با این موضوع وجود ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سیروان · 8 ماه پیش
  با سلام من یه گوشی a70 خریدم این مراحلی که شما گفتین پیامک به شماره 7777 زدم همه این قسمت ها قرمزی که توضیح دادین درست بود به جز یه قسمت که آخر پیامکی که برای من ارسال شده نوشته این گوشی قبلا با یک سیم کارت روشن شده و من نگران شدم یعنی این گوشی آکبند نیست میشه توضیح بدین¿
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر توضیحات لازم در این باره در کادر " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است " در همین صفحه آمده است.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیر · 8 ماه پیش
  سلام من ی گوشی نوکیا قدیمی دارم زده جزو شناسههای قانونیه ثبت شده نمیباشد. و انتنش الان چند ماهه رفته باید چیکار کنم اکی شه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تمامی گوشی هایی که پیش از شروع طرح ( باتوجه به تاریخ مشمولیت ) با سیمکارتی رویت شده اند قانونی می باشند در غیر اینصورت راهکاری ندارند و چنانچه بعد از طرح داخل کشور خریداری کرده اید به فروشنده عودت دهید.
   تاریخ مشمولیت : http://hmti.ir/date
   چنانچه فروشنده همکاری نکرد می توانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد · 8 ماه پیش
  سلام، من یک ساعت هوشمند سیمکارت خور خریداری کرد، وقتی سیم کارت را زدم پیام آمد که دستگاه ثبت نشده و سرویس نخواد گرفت، داخل سایت همتا اومدم،برای اصالت کالا، پیام اومد که دستگاه غیر قانونی هست و سرویس بهش تعلق نمیگیره، باید چیکار کنم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر دستگاه ساعت هوشمند هنوز مشمول این دوره از طرح همتا نمی باشد، صفحه تاریخ مشمولیت " http://hmti.ir/date " را مطالعه کنید.
   لطفا جهت بررسی دقیق شناسه دستگاه را یادداشت کرده با شماره 096366(مرکزتماس طرح ثبت تلفن همراه) تماس حاصل نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  عليرضا · 8 ماه پیش
  سلام
  من به گوشي دارم كه قبل از طرح ريجستري خاموش بوده و به تازگي روشنش كردم
  استعلام كه ميگيرم ميگه غير قانونيه
  بايد براي ريجستري كردنش چيكار كنم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تمامی گوشی هایی که پیش از شروع طرح با سیمکارتی رویت شده اند قانونی می باشند در غیر اینصورت راهکاری ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدیس · 8 ماه پیش
  در صورت گم شدن گوشی چجوری اونو پیدا کنیم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر سامانه همتا در زمینه گوشی های گم شده پاسخ گویی ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میلاد · 8 ماه پیش
  سلام چنانچه گوشی سرقتی باشه از کجا بفهمیم؟؟پیغام خاصی میاد؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر سامانه همتا در زمینه گوشی های سرقتی پاسخگویی ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمدجواد · 8 ماه پیش
  سلام وقت بخیر
  من یک گوشی خریدم از یکی از مغازه های بزرگ شهز و پیامک غیر قانونی بودن برام‌اومد . مراجعه کردم گفتن که این گوشی داره کاراش توی گمرک میشه و قطعا ثبت میشه قبل از یک ماه و پیامکش برای شما میاد . نگران نباشید . فاکتورم دقیقا با همین کد ۱۵ رقمی گوشی برام صادر کردن ... سوالم اینه که الان این حرف درسته و من‌ نگران نباشم ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که دستگاه غیر قانونی ذکر میشود دستگاه را به فروشنده عودت دهید و چنانچه همکاری می توانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میلاد جلالی · 8 ماه پیش
  سلام خسته نباشید من یک گوشی a50 خریدم رجستری کردم و بعد اصالت که گرفتم نوشت این دستگاه قبلا با یک سیم کارت فعال سازی شده
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر این پیغام در سامانه همتا وجود ندارد. در صورتی که منظور شما پیغام " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است " می باشد توضیحات کامل در این زمینه در همین صفحه آمده است. لطفا مطالعه نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محسن · 8 ماه پیش
  سلام. من یه گوشی آیفون 7 از کسی خریدم و به یه نفر دیگه فروختم. فردی که ازش خریدم گوشی رو نو خریده بود! الان که با IMEI این گوشی استعلام میگیریم میزنه دستگاه جز ثبت شده های قانونیه و قبلا با یک سیمکارت روشن شده . ولی برای انتقال مالکیت توی لیست هیچ کدوم از ماها نیست و معلوم نیست با کدوم شماره ثبت شده که انتقالش بدیم به خریدار؟ چیکار باید بکنیم؟!
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در زمان خرید گوشی موظف بودین انتقال مالکیت دریافت کنید لطفا جهت دریافت انتقال مالکیت به فروشنده مراجعه کنید چنانچه همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی پرويز · 8 ماه پیش
  سلام من گوشیم دوسیمکارته است سیم یکم پیام اومده از همتا و سیمکارتم غیر فعال شده باید چیکار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر لطفا به صفحه " پیامک های هشدار " مراجعه کنید و مطابق با پیامکی که از سامانه همتا دریافت کرده اید فرایند لازم را انجام دهید.
   http://hmti.ir/12
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ن ح · 8 ماه پیش
  سلام گوشیم دوسیم کارته است از وقتی یه خط اضافه کردم پیغام میاد غیرقانونیه و غیرفعال شده آخه چجوری یه سیم کارتش رجیستری شده اون یکی رو غیرقانونی اعلام میکنید . واقعا از کار و زندگی انداختید منو با قطع کردن اون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سیمکارتی که مالک اسلات اول دستگاه است یا چنانچه دستگاه پیش از شروع طرح روشن بوده است قبل از طرح ( با توجه به جدول تاریخ مشمولیت http://hmti.ir/date ) روی دستگاه بوده است فرایند افزودن دستگاه را انجام دهید.
   http://hmti.ir/03
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد محمدی · 9 ماه پیش
  سلام من یه گوشی a10از تهران خريدم میگفت ریجستر شده هست ولی ریجستر نبود من با پاسپورت یکی از فامیلا ریجسترش کردم پول هم واریز کردم گوشی وصل شد ولی میگه ثبت نشده چیکار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 8 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر ثبت گوشی به صورت مسافری برای افرادی هست که خود گوشی را از خارج از کشور خریداری کرده اند در صورت شناسایی تخلف با افراد خاطی برخورد می گردد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Homaghz · 9 ماه پیش
  اقا منو پدرم ۲ کوشی a50 اوردیم ، گوشیا هنوز پلمپ هستن ، الان تصمیم داریم بفروشیموشون ، و اینکه ۳۰ روزم کذشته از برگشت ما به ایران ، میتونیم بفروشیم ، یا اینکه باید رجیستر کنیم بفروشیم ، جریان چیه ، ؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 9 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر گوشی هایی که به صورت مسافری وارد کشور می شوند باید با اطلاعات شخص مسافر در گمرک ثبت گردند.
   لطفا سوال 6-13 در بخش مسافری در همین صفحه را مطالعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حمزه عجم · 9 ماه پیش
  سلام. تلفن همراه من با یک شماره ایرانسل(به نام خودم) به مدت یکسال فعالیت داشت ولی به یکباره سیمکارت بر روی گوشی غیر فعال شد و مشمول فعالسازی سیمکارت در سیستم همتا شد!!!!! در این خصوص چه کاری باید انجام بدهم؟؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 9 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که پیامکی از سامانه همتا دریافت کرده اید و دستگاه غیر فعال گردیده به صفحه پیامک های هشدار مراجعه کرده و مطابق پیامک دریافتی فرایند لازم را انجام دهید.http://hmti.ir/12
   برای انجام فرایند های سامانه همتا می توانید سیمکارت را روی گوشی دیگری قرار دهید.
   در غیر اینصورت از سلامت دستگاه مطمن شوید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میلاد · 9 ماه پیش
  سلام من یه گوشی ساده قدیمی دارم که یه چندسالی خاموش بوده. الان که اومدم استفاده کنم پیام "شناسه دستگاه قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت" اومده. یعنی اصلا راهی برای استفاده ازش نیست؟ باتوجه به این که نزدیک ۸ ساله خاموش بوده.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 9 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تمامی گوشی هایی که پیش از شروع طرح با سیمکارتی رویت شده اند قانونی می باشند در غیر اینصورت راهکاری ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  معلی. · 9 ماه پیش
  باسلام خواستم بپرسم با پاسپورت میشه با مبلغ کمتر نسبت به مبلغ اصلی گوشی خرید کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 9 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر فرایند ثبت گوشی به صورت مسافری صرفا برای افراد مسافری می باشد که خود گوشی را از خارج از کشور خریداری کرده اند. در صورت شناسایی تخلف با افراد خاطی برخورد می گردد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حسین · 9 ماه پیش
  سلام من تبلتم رو تا ب حال سیمکارت روش نذاشته بودم الان ک گذاشتم پیام اومده ک دستگاه قانونی است ولی فعالسازی نشده است کد فعالسازی رو از فروشنده دریافت کنید، این دستگاه رو دو سه سال پیش خریدم الان باید چکار کنم؟؟!!
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 9 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تبلت ها مشمول طرح رجیستری نمی باشند لطفا صفحه جدول تاریخ مشمولیت را مطالعه کنید.http://hmti.ir/date
   لطفا جهت بررسی شناسه (imei) رایادداشت کرده و با شماره 096366 تماس نمایید.