شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش استعلام اصالت دستگاه

ضرورت استعلام اصالت پیش از خرید دستگاه سیم‌کارت خور نو یا کارکرده

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، پیش از خرید دستگاه، حتماً باید استعلام اصالت کنید و در پاسخ استعلام اصالت، به قانونی بودن، تطابق مشخصات پاسخ استعلام اصالت (مدل و برند ذکرشده در پاسخ) با مشخصات ظاهری دستگاه، شرکت واردکننده، نوع واردات، نوع ارز و روشن شدن دستگاه در گذشته توجه نمایید.

جهت استعلام اصالت دستگاه، ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید.

از چهار روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند استعلام اصالت را انجام داد:

 1. پیامک به شماره ۷۷۷۷
 2. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
 3. کد دستوری #۷۷۷۷*
 4. اپلیکشین همتا

در این آموزش، مراحل انجام فرایند استعلام اصالت با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می‌شود.

 

مرحله یک:

لازم است تا کد دستوری #۷۷۷۷* را با یک  شماره سیم کارت دلخواه شماره‌گیری نموده و دکمه برقراری تماس را انتخاب نمایید.

 

مرحله دو:

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۱، گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید.

  

مرحله سه:

در این مرحله باید 15 رقم ابتدایی شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه را بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) وارد کنید. این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. پس در این مرحله احتیاجی به باز کردن جعبه دستگاه نیست.

   

مرحله چهارم:

درصورتی‌که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به درستی وارد کرده باشید، پاسخ استعلام به‌صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

ذکر غیرقانونی بودن دستگاه در پاسخ استعلام اصالت

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت."، یعنی این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است غیرقانونی است و به‌هیچ‌عنوان، امکان ثبت و فعال شدن آن در سامانه همتا وجود ندارد.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید، چراکه پس از گذشت 30 روز از زمان اولین روشن شدن دستگاه، قطع خواهد شد.

دستگاه قانونی دارای نام واردکننده

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: شرکت ****"، یعنی شرکت تجاری ذکر شده، اقدام به واردات قانونی این دستگاه نموده و همچنین، کد فعال‌سازی آن را به سامانه همتا اعلام کرده است. هرگونه مشکل در زمینه فقدان کد فعال‌سازی، عدم تطابق شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ذکر شده در پیامک تأیید فعال‌سازی با شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قابل مشاهده از طریق #06#* و ...، باید توسط شما با این شرکت در میان گذاشته شود.

دستگاه مسافری

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: به‌صورت مسافری"، یعنی این دستگاه صرفاً برای استفاده شخصی مسافر وارد کشور شده و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرد. همچنین، این دستگاه فاقد هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش بوده و در صورت بروز مشکل احتمالی در آینده، شخص خریدار، مرجع معتبری برای رفع مشکلات خود نخواهد داشت.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید.

دستگاه وارد شده از مناطق آزاد

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: صرفاً مناطق آزاد"، یعنی پرداخت عوارض این دستگاه، منطبق بر ضوابط مصوب در مناطق آزاد تجاری بوده و این دستگاه‌ها، صرفاً در همان مناطق آزاد، امکان استفاده از خدمات شبکه اپراتوری را دارا خواهند بود.

بنابراین اگر قصد استفاده از این دستگاه در داخل کشور و خارج از مناطق آزاد را دارید، اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید چراکه به‌زودی، ارائه خدمات اپراتوری برای این دستگاه‌ها، در خارج از مناطق آزاد تجاری، قطع خواهد شد.

نوع ارز (دولتی یا غیردولتی)

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردشده با ارز دولتی"، یعنی واردکننده این دستگاه، برای واردات آن ارز دولتی دریافت نموده است. بنابراین اگر فکر می‌کنید با توجه به نرخ ارز دولتی، گران‌فروشی رخ داده، می‌توانید از طریق نهادهای نظارتی (تعزیرات و سازمان حمایت و ...)، نسبت به ثبت شکایت اقدام نمایید.

شایان ذکر است همتا در این زمینه، تنها به همین میزان اطلاع‌رسانی نموده و وظیفه تعیین ارزش دستگاه و تشخیص گران‌فروشی و ...، بر عهده نهادهای نظارتی است.

این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است "، استحضار داشته باشید یعنی این دستگاه، پیش از این، حداقل با یک سیم‌کارت روشن شده و از خدمات شبکه اپراتوری استفاده نموده است.

بنابراین نباید به‌عنوان دستگاه آکبند، ارائه شود.

در صورتی که این عبارت در پایان پاسخ استعلام اصالت ذکر نشد، اظهار نظر قطعی در زمینه روشن شدن این دستگاه نمی توان داشت.

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست "، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه و استفاده از آن، شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به عنوان شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی ثبت نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی است ولی تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "شناسه دستگاه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است جزء شناسه‌های قانونی ثبت شده است. در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خوداری نمایید."، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه از آن استفاده نمائید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد محمدی · 10 ماه پیش
  سلام من یه گوشی a10از تهران خريدم میگفت ریجستر شده هست ولی ریجستر نبود من با پاسپورت یکی از فامیلا ریجسترش کردم پول هم واریز کردم گوشی وصل شد ولی میگه ثبت نشده چیکار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر ثبت گوشی به صورت مسافری برای افرادی هست که خود گوشی را از خارج از کشور خریداری کرده اند در صورت شناسایی تخلف با افراد خاطی برخورد می گردد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Homaghz · 10 ماه پیش
  اقا منو پدرم ۲ کوشی a50 اوردیم ، گوشیا هنوز پلمپ هستن ، الان تصمیم داریم بفروشیموشون ، و اینکه ۳۰ روزم کذشته از برگشت ما به ایران ، میتونیم بفروشیم ، یا اینکه باید رجیستر کنیم بفروشیم ، جریان چیه ، ؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر گوشی هایی که به صورت مسافری وارد کشور می شوند باید با اطلاعات شخص مسافر در گمرک ثبت گردند.
   لطفا سوال 6-13 در بخش مسافری در همین صفحه را مطالعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حمزه عجم · 10 ماه پیش
  سلام. تلفن همراه من با یک شماره ایرانسل(به نام خودم) به مدت یکسال فعالیت داشت ولی به یکباره سیمکارت بر روی گوشی غیر فعال شد و مشمول فعالسازی سیمکارت در سیستم همتا شد!!!!! در این خصوص چه کاری باید انجام بدهم؟؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که پیامکی از سامانه همتا دریافت کرده اید و دستگاه غیر فعال گردیده به صفحه پیامک های هشدار مراجعه کرده و مطابق پیامک دریافتی فرایند لازم را انجام دهید.http://hmti.ir/12
   برای انجام فرایند های سامانه همتا می توانید سیمکارت را روی گوشی دیگری قرار دهید.
   در غیر اینصورت از سلامت دستگاه مطمن شوید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میلاد · 10 ماه پیش
  سلام من یه گوشی ساده قدیمی دارم که یه چندسالی خاموش بوده. الان که اومدم استفاده کنم پیام "شناسه دستگاه قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت" اومده. یعنی اصلا راهی برای استفاده ازش نیست؟ باتوجه به این که نزدیک ۸ ساله خاموش بوده.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تمامی گوشی هایی که پیش از شروع طرح با سیمکارتی رویت شده اند قانونی می باشند در غیر اینصورت راهکاری ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  معلی. · 10 ماه پیش
  باسلام خواستم بپرسم با پاسپورت میشه با مبلغ کمتر نسبت به مبلغ اصلی گوشی خرید کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر فرایند ثبت گوشی به صورت مسافری صرفا برای افراد مسافری می باشد که خود گوشی را از خارج از کشور خریداری کرده اند. در صورت شناسایی تخلف با افراد خاطی برخورد می گردد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حسین · 10 ماه پیش
  سلام من تبلتم رو تا ب حال سیمکارت روش نذاشته بودم الان ک گذاشتم پیام اومده ک دستگاه قانونی است ولی فعالسازی نشده است کد فعالسازی رو از فروشنده دریافت کنید، این دستگاه رو دو سه سال پیش خریدم الان باید چکار کنم؟؟!!
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تبلت ها مشمول طرح رجیستری نمی باشند لطفا صفحه جدول تاریخ مشمولیت را مطالعه کنید.http://hmti.ir/date
   لطفا جهت بررسی شناسه (imei) رایادداشت کرده و با شماره 096366 تماس نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیر · 10 ماه پیش
  سلام من یه دستگاه دارم که زده تو سامانه شناسه دستگاه (IMEI) قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت باید چی کار کنم این گوشی رو
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر چنانچه دستگاه غیر قانونی ذکر می شود به فروشنده عودت دهید و چنانچه فروشنده همکاری نکرد می توانید ثبت شکایت کنید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 10 ماه پیش
  سلام مم گوشیمو ۲ ساله پیش خریدم الان اسمس اومده تا ۲۴ ساعت وقت ریجیستری دارید اون موقع طرح رجیستری نبود چکار باید بکنم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  هادی کاظمی · 10 ماه پیش
  من ساعتم به نام نوکیا ذخیره شده و فعال نیست
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر ساعت هوشمند مشمول طرح ریجستری نمیباشد لطفا صفحه جدول تاریخ مشمولیت " http://hmti.ir/date " مطالعه کنید.
   چنانچه پیامک هشدار از سامانه همتا دریافت کرده اید و ساعت هوشمند غیرفعال گردیده لطفا جهت بررسی با 096366 تماس نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی شایان · 10 ماه پیش
  سلام من گوشیمو تقریبا ۸ماه پیش نوازمغازه دارخریدم ریجستری شده هم هستش ولی گوشی مسافرتیه. اونموقعه گوشی مسافرتی مشکلی نداشت الان وقتی استعلام اصلالت میگیرم مینویسه این گوشی به صورت قانونی واردشده ولی برای جهت استفاده غیرتجاریه .منظورش بخوام یه موقع بفروشمش قطع میشه .خوب من بایدچیکارکنم الان اونموقعه من خریدم قانون نخریدن گوشی مسافرتی نبوده الان بخوام گوشیموبفروشم چطوری بایدبفروشم .ایامیتونم ازدست مغازدارشکایت کنم بعد۸ماه ؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیر شاملو · 10 ماه پیش
  سلام. امکان داره فروشنده با داشتن اسم خریدار و شماره موبایل خودش اقدام به فعال سازی در سامانه کنه؟ و برای اینکه بفهمیم گوشی برای سیم کارت ما فعال شده است یا خیر باید چ اقدامی انجام بدیم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر با شماره خود وارد سایت همتا شده در قسمت مدیریت دستگاه گوشی هایی که به نام شما ثبت شده قابل مشاهده می باشد.

   www.hamta.ntsw.ir
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  وحید صالحی · 10 ماه پیش
  سلام . وقت بخیر . من دستگاهی دارم که ۳ سال خاموش بوده و حالا بعد از تعمیر روشن کردم ولی ریجستری نمیشه . چکار باید بکنیم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر تمامی گوشی هایی که پیش از شروع طرح با سیمکارتی رویت شده اند قانونی می باشند در غیر اینصورت غیر قانونی هستند و راهکاری برای ثبت ندارند.
   تاریخ مشمولیت : http://hmti.ir/date
   چنانچه مشکل دیگری برای دستگاه دارید لطفا به صورت واضح تر اعلام نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محسن جوادی · 10 ماه پیش
  سلام وققتون بخیر.بنده گوشیم ریجستر کردم با سیم کارت خودم.فقط در حد یه لحظه یه سیم کارت دیگه رو گذاشتم رو گوشیم بعد برداشتم سیم کارت خودمو گذاشتم.میخواستم ببینم مشکلی ک براش پیش نمیاد.با تشکر
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میلاد · 10 ماه پیش
  سلام
  یه گوشی ازم دزدین نرفتم دنبالش شکایت کنم آیا الان میتونم داخل این سامانه ردیابیش کنم ؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر سامانه همتا در زمینه گوشی های سرقتی پاسخگویی ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رستار غفاریان · 10 ماه پیش
  سلام خسته نباشید.
  من می خواستم گوشی بخرم..می خواستم ببینم که چگونه میشه استعلام گرفت که گوشی آکبنده یا قبلا استفاده نشده است؟
  ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر بررسی کارکرده یا آکبند بودن دستگاه به صورت قطعی در همتا مشخص نمی شود. در صورتی که قبل از قرار دادن سیمکارت روی دستگاه استعلام اصالت بگیرید و اعلام شود این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است توضیحات مربوطه به این پیام در این صفحه آمده است.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  صنم · 10 ماه پیش
  سلام

  امشب یک گوشی a50 سامسونگ خریداری کردم، فروشنده وقتی پلمپ قاب رو میخواست باز کنه، دیدم که قبلاً باز شده است، ولی گفت که برای دریافت کد ریجستر این کار را کرده است.

  مسئله من الان این است که وقت در سامانه ثبت نام کردم و کد فعال سازی رو گرفتم البته جلوی خود صاحب فروشگاه. این است که در پیام ارسال از همتا برایم نوشته است که " شناسه دستگاه جزئ شناساهای قانونی ثبت شده است، این دستگاه قبلاً با یک سیم کارت روشن شده است."

  این جمله یعنی اینکه، قبلاً این دستگاه دست یکی بوده و مورد استفاده قرار گرفته است؟

  این منو به شک انداخته است. تازه 4 ساعته که خریداری کرده ام!
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر لطفا کادر " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است " در این صفحه را مطالعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مجید ایلیاتی · 10 ماه پیش
  سلام من یک سوال داشتم‌ میخواستم بدونم ما پرسنل خارجی داریم که روی کشتی هامون کار میکنند چطور میتوان گوشی های این افراد راریجستر نمود که بتوانند با خانواده خود تماس داشته باشند واز اینترنت استفاده کنند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مسعود حسامي فر · 10 ماه پیش
  با سلام من يك گوشي از * خريداري كردم از تاريخ 98/09/03 سيم كارت رو فعال كردم و براي فعال سازي با رمز يكبار مصرف داخل جعبه چندين بار اقدام كردم و هر بار با پيام " شناسه دستگاه (IMEI) قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت." روبرو شدم مشكل از كجاست ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر چنانچه گوشی غیر قانونی ذکر می شود امکان فعال سازی آن وجود ندارد گوشی را به فروشنده عودت دهید در صورتی که فروشنده همکاری نکرد می توانید از طریق تعزیرات یا سازمان حمایت از مصرف کننده ثبت شکایت نمایید.
   http://hmti.ir/10
   http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  پیمان روزیطلب · 10 ماه پیش
  با سلام
  من یک هفته هست ۱ گوشی از طریق خرید اینترنتی و فروشگاه معتبر خریدم. منتهی شناسه گوشی رو که میخوام ثبت کنم، پیام دستگاه قانونی نیست و سرویس نخواهد گرفت میاد برام. با خدمات پس از فروش فروشگاه که تماس گرفتم میگن ۱۰ روز طول میکشه رجیستر شدن تو سامانه همتا. اولا آیا حرفشون صحیحه؟ ثانیا اگر صحیح نیست و با توجه به اینکه گارانتی داره به نظرتون چکار باید کنم؟
  با تشکر
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر چنانچه گوشی غیر قانونی ذکر می شود گوشی را به فروشنده عودت دهید در صورتی که فروشنده همکاری نکرد می توانید از طریق تعزیرات یا سازمان حمایت از مصرف کننده ثبت شکایت نمایید.
   http://hmti.ir/10
   http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 10 ماه پیش
  سلام. من پرداخت گمرکی رو انجام دادم ولی الان اون کد یکبار مصرف برام ارسال نشده که دستگاه رو فعال کنم. کدوم قسمت سایت باید اون هزینه ۳ تومنی رو پرداخت کنم و کد فعال سازی رو بگیرم.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 10 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که گزینه ارسال اطلاعات به همتا انتخاب شود لینک پرداخت برای شماره ای که در گمرک ثبت کرده اید ارسال می گردد. همچنین می توانید با شماره ای که در گمرک ثبت کرده اید وارد سایت همتا شوید قسمت ثبت اطلاعات مسافری قابل رویت می باشد. در غیر اینصورت سوال 6-9- صفحه سوالات متداول http://hmti.ir/faq را مراجعه کنید.