شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش استعلام اصالت دستگاه

ضرورت استعلام اصالت پیش از خرید دستگاه سیم‌کارت خور نو یا کارکرده

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، پیش از خرید دستگاه، حتماً باید استعلام اصالت کنید و در پاسخ استعلام اصالت، به قانونی بودن، تطابق مشخصات پاسخ استعلام اصالت (مدل و برند ذکرشده در پاسخ) با مشخصات ظاهری دستگاه، شرکت واردکننده، نوع واردات، نوع ارز و روشن شدن دستگاه در گذشته توجه نمایید.

جهت استعلام اصالت دستگاه، ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید.

از چهار روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند استعلام اصالت را انجام داد:

 1. پیامک به شماره ۷۷۷۷
 2. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
 3. کد دستوری #۷۷۷۷*
 4. اپلیکشین همتا

در این آموزش، مراحل انجام فرایند استعلام اصالت با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می‌شود.

 

مرحله یک:

لازم است تا کد دستوری #۷۷۷۷* را با یک  شماره سیم کارت دلخواه شماره‌گیری نموده و دکمه برقراری تماس را انتخاب نمایید.

 

مرحله دو:

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۱، گزینه استعلام اصالت را انتخاب کنید.

  

مرحله سه:

در این مرحله باید 15 رقم ابتدایی شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه را بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) وارد کنید. این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. پس در این مرحله احتیاجی به باز کردن جعبه دستگاه نیست.

   

مرحله چهارم:

درصورتی‌که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به درستی وارد کرده باشید، پاسخ استعلام به‌صورت پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

ذکر غیرقانونی بودن دستگاه در پاسخ استعلام اصالت

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت."، یعنی این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است غیرقانونی است و به‌هیچ‌عنوان، امکان ثبت و فعال شدن آن در سامانه همتا وجود ندارد.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید، چراکه پس از گذشت 30 روز از زمان اولین روشن شدن دستگاه، قطع خواهد شد.

دستگاه قانونی دارای نام واردکننده

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: شرکت ****"، یعنی شرکت تجاری ذکر شده، اقدام به واردات قانونی این دستگاه نموده و همچنین، کد فعال‌سازی آن را به سامانه همتا اعلام کرده است. هرگونه مشکل در زمینه فقدان کد فعال‌سازی، عدم تطابق شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ذکر شده در پیامک تأیید فعال‌سازی با شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قابل مشاهده از طریق #06#* و ...، باید توسط شما با این شرکت در میان گذاشته شود.

دستگاه مسافری

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: به‌صورت مسافری"، یعنی این دستگاه صرفاً برای استفاده شخصی مسافر وارد کشور شده و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرد. همچنین، این دستگاه فاقد هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش بوده و در صورت بروز مشکل احتمالی در آینده، شخص خریدار، مرجع معتبری برای رفع مشکلات خود نخواهد داشت.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید.

دستگاه وارد شده از مناطق آزاد

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردکننده: صرفاً مناطق آزاد"، یعنی پرداخت عوارض این دستگاه، منطبق بر ضوابط مصوب در مناطق آزاد تجاری بوده و این دستگاه‌ها، صرفاً در همان مناطق آزاد، امکان استفاده از خدمات شبکه اپراتوری را دارا خواهند بود.

بنابراین اگر قصد استفاده از این دستگاه در داخل کشور و خارج از مناطق آزاد را دارید، اکیداً توصیه می‌شود از خرید این دستگاه، اجتناب نمایید چراکه به‌زودی، ارائه خدمات اپراتوری برای این دستگاه‌ها، در خارج از مناطق آزاد تجاری، قطع خواهد شد.

نوع ارز (دولتی یا غیردولتی)

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "واردشده با ارز دولتی"، یعنی واردکننده این دستگاه، برای واردات آن ارز دولتی دریافت نموده است. بنابراین اگر فکر می‌کنید با توجه به نرخ ارز دولتی، گران‌فروشی رخ داده، می‌توانید از طریق نهادهای نظارتی (تعزیرات و سازمان حمایت و ...)، نسبت به ثبت شکایت اقدام نمایید.

شایان ذکر است همتا در این زمینه، تنها به همین میزان اطلاع‌رسانی نموده و وظیفه تعیین ارزش دستگاه و تشخیص گران‌فروشی و ...، بر عهده نهادهای نظارتی است.

این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " این دستگاه قبلاً با یک سیم‌کارت روشن شده است "، استحضار داشته باشید یعنی این دستگاه، پیش از این، حداقل با یک سیم‌کارت روشن شده و از خدمات شبکه اپراتوری استفاده نموده است.

بنابراین نباید به‌عنوان دستگاه آکبند، ارائه شود.

در صورتی که این عبارت در پایان پاسخ استعلام اصالت ذکر نشد، اظهار نظر قطعی در زمینه روشن شدن این دستگاه نمی توان داشت.

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود " شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی نیست ولی مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست "، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه و استفاده از آن، شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است را به عنوان شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی ثبت نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه قانونی است ولی تلفن همراه نیست

درصورتی‌که در پاسخ استعلام اصالت از سامانه همتا، ذکر شده بود "شناسه دستگاه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است جزء شناسه‌های قانونی ثبت شده است. در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خوداری نمایید."، یعنی این دستگاه هنوز مشمول طرح رجیستری نشده و در صورتی که تلفن همراه نباشد، می‌توانید با قرار دادن سیم کارت در دستگاه از آن استفاده نمائید.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه شما تلفن همراه می‌باشد از خرید آن خودداری نمایید. سرویس اینگونه دستگاه‌ها توسط سامانه همتا قطع خواهد شد. بدیهی است در صورت قطع سرویس دستگاه، سامانه همتا هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  جابر عليپور · 1 سال پیش
  سلام ميخام بدونم كه گوشيم با چه شماره اي ثبت شده بايد كدوم قسمت برم؟؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  jupiter · 1 سال پیش
  ولی همکارتون گفت ساعتهای هوشمند غیر قانونی ه بعد از یه مدت جلوشون رو میگیریم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   ساعت هوشمند "هنوز" مشمول این مرحله از طرح نشده است. از چه کسی این اطلاعات را دریافت کرده اید؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مسلم · 1 سال پیش
  سلام ،گوشی دو سیم کارت چجوری هردو سیم کارت باید ثبت شن واینکه چجوری یا اگه 3 سیم کارت باشه چجوری میشه واینکه این طرح ،سایتش که الان مسدود چجوری ریجیستری کنیم اخه باتوجه به اینکه یه تایم 1ماهه بیشتر نداره.واینکه الان چندین روزم گذشته اخه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   سایت بسته نمی باشد. گوشی قانونی دارای کد فعالسازی خریداری کنید.
   سوال 3-5 بخش سوالات متداول را نیز ملاحظه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حریری · 1 سال پیش
  با سلام..بببنید من تاریخ 2 اسفند یک عدد گوشی ایفون خریدم، همون لحظه روشن کرد ولیوهنوز سیمکارت بهش نزدم.بخاطر مشکلات طرح رجیستری فروشگاه مربوطه هنوز نتونسته اطلاعات رجیستری رو وارد کنه.از فروگشاه معتبری هم در پایتخت خریدم.الان تکلیف چیه؟ کی این مشکل حل میشه؟ من الان سیمکارت بزنم تا سی روز بعد قطع میشه؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   گوشی را عودت دهید و گوشی قانونی دارای کد فعالسازی خریداری کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  jupiter · 1 سال پیش
  سلام این ساعتهای هوشمند قضیه شون چطور میشه...کلا میگه غیرقانونی هستناونایی که سیم کارت میخورن.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   ساعت هوشمند هنوز مشمول این مرحله از طرح نشده اند. پیام "غیرقانونی است ولی مشمول طرح نشده است" اگر دریافت می کنید مشکلی نیست و سیم کارت داخل آن قرار دهید تا قانونی شناخته شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد حجامی · 1 سال پیش
  سلام
  بنده یه گوشی کنار داشتم که الان امدم که استفاده کنم یه مدت سیم کارت رو قبول نمیکنه خیلی سیم کارت تست کردم ولی مینویسه ریجستر نشده . کد فعال سازی موقت هم ندارم که بخوام با استفاده از سامانه همتا فعالش کنم .
  راهنمایی کنید لطفا
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   متن پیامکی که از همتا برای شما ارسال شده است را با صفحه "پیامک های هشدار" بررسی کنید و اقدامات ذکر شده را انجام دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احمد محمدی · 1 سال پیش
  با سلام وخسته نباشید دو سال پیش گوشی منو دزاز داخل ماشین به سرقت برد العان گوشی پیدا شده ولی العان که ایمیل گوشی رو برای ریجستری میزنم میگه غیر قانونی هستش چکار باید بکنم ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   گوشی خود را با یک سیم کارت دلخواه روشن کنید. در صورتی که قانونی شناخته نشد، جهت بررسی این مورد با مرکز تماس همتا در ارتباط باشید تا تیکت برای شما ثبت و پیگیری شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی سلطان پناه · 1 سال پیش
  سلام دو سال پیش من ایفون x خریدم و تا حالا هم خب کار میکنه و مشکلی نداشتم ولی در جواب استعلام پیام غیر معتبر بودن شناسه imei رو میده علتش رو بی زحمت توضیح بفرمایید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   در ورود اطلاعات دقت کنید. مرحله سه آموزش این صفحه را به دقت ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احسان جانفزا · 1 سال پیش
  سلام گوشی اپل ۶ دست دو خریدم ۲روز از اعتبارش مونده عوارضش رو پرداخته و می گه از ۲تا ۲۰ روز فعال میشه چه کار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   از فروشنده پیگیر فعالسازی باشید. در صورت عدم فعالسازی برای شما، ان را عودت دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی موسوی · 1 سال پیش
  سلام
  آیا تبلت سامسونگ مدل Tab A 2018 که سیم کارت خور میباشد و نیاز به دیتابیس موبایل دارد نیز مشمول استعلام اصالت و ثبت و فعال سازی IMHO می باشد ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   چی شده؟
   تبلت هنوز مشمول طرح نشده است. "جدول تاریخ مشمولیت" در صفحه اول سایت را ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  reza · 1 سال پیش
  سلام . من یک گوشی خریدم و فروشنده گفت سایت بسته است و کد ندارد . و بعدا متوجه شدم که بصورت قاچاق است و منظور فروشنده از بسته بودن سایت برای ثبت مسافری است . حالا چکار کنم آیا میشه همین گوشی قاچاق رو عوارض کمرکش رو بدم قانونی بشه ؟ و این چه وضعیه که اکثر فروشنده ها دارن بصورت مسافری میفروشن ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   گوشی را عودت دهید و گوشی با کد فعالسازی دریافت کنید. آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سایت موجود می باشد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مصطفی سیف · 1 سال پیش
  سلام من یک گوشی خارج از کشور خریدم ولی تو سایت همتا شناسه رو میزنم میگه غیر قانونی میباشد. باید چکار کنم میشه راهنماییم کنید ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   "آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی" را ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  خدیجه عدیل · 1 سال پیش
  سلام برای من کد فعالسازی ارسال نشده. یکماه از خرید گوشی گذشته . چه کنم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   از فروشنده پیگیر دریافت کد فعالسازی باشید.
   سوال 3-1 بخش سوالات متداول را نیز ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محسن آزموده · 1 سال پیش
  سلام وقت بخییر. من در تاریخ ۹۷/۱۲/۰۴ گوشی سامسونگ گرفتم . ولی میگن سایت همتا ریجستریش بسته شده و نمیشه ریجستری کرد. چاره چیه ؟ تا کی باید صبر کنم تا گوشیمو ریجستری کنم ؟ به این زودیامکانش هست درست بشه ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   سایت همتا بسته نشده است. لطفا گوشی خود را عودت داده و گوشی قانونی دارای کد فعالسازی دریافت کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی سعیدیان فر · 1 سال پیش
  سلام من گوشی مسافری بهم دادن روشنش کردم با سیم کارت خودم استفاده کردم اخطارو که دیدم رفتم رجیستریش کردم بعد که اصالت گرفتم میگه گوشی قبلا با۱سیم کارت روشن شده منظورش سیم کارت خودم بوده یا منظورش اینه دست۲؟چون بالاخره از سیم کارت روی گوشی جدید چن روز ازش استفاده کردم تا کد بیاد
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   با توجه به اینکه خودتان نیز استفاده کرده اید، هر دو حالت ممکن است.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حیدریان · 1 سال پیش
  سلام
  خانوم من گوشی برای تولد من خرید که ثبت نشده بود و چند روز پیش از طرف فروشنده با بنده تماس گرفتند که شماره ملیت رو بهمون بده تا شماره ثبت رو برات بفرستیم ولی الان برام پیامی اومده که گوشی مسافرتی ثبت شده
  من باید کاری انجام بدم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   دستگاه را برای خود فعال کنید.
   کادر "دستگاه مسافری" در انتهای همین صفحه را نیز ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی عباسی · 1 سال پیش
  طبق تذکر اول:ذکر غیرقانونی بودن دستگاه در پاسخ استعلام اصالت

  چگونه است که فروشندگان با وجود استعلام غیر قانونی بودن گوشی،فروشندگان موفق می شوند که گوشی را بعد از چند روز قانونی کنند؟
  و بعد از چند روز پاسخ استعلام نشان می دهد قانونی است!!!
  ممنون میشم توضیح بدید و اینکه به این صورت دیگر مشکلی برای قانونی بودن گوشی وجود ندارد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   کادر "دستگاه مسافری" در انتهای همین صفحه را ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احسان اسماعیلی · 1 سال پیش
  سلام. یک گوشی دارم که دوسیمکارته است و قبل از اجرایی شدن طرح رجیستری خرریداری کردم. سیم کارت ۱ ، ثبت قانونی شده و میتوونم ازش اسستفاده کنم ولی سیم کاررت ۲ ک استعلام میگیرم می نویسه قانونی نیست و نمیتواند از شبکه استفاده نماید . چطور میتوانم مشکلم را حل نمایم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   آموزش افزودن دستگاه را ملاحظه و انجام دهید تا هر دوشناسه گوشی فعال شوند.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فرزاد رحمانی · 1 سال پیش
  سلام. من یک گوشی اپل ۵ خریدم. الان قطع شده. شماره ای ک توی سامانه ثبت بوده رو ندارم. شخصی ک ازش خریدمش رو هم نمیشناسم و ... چگونه میتونم ریجستر کنم گوشیم رو. لطفا راهنماییم کنید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مجید ابطهی · 1 سال پیش
  با سلام من یک گوشی خریدم انتقال مالکیت هم داده شده به اسم من. سامانه همتا هم مینویسه شناسه معتبر است و مشکلی نداره ولی سوال من اینه روی کارتن گوشی برچسب شماره imei موجود نیست یعنی جعبه کارتن گوشی من اصلا روش برچسب کد imei زده نشده ولی انتقال مالکیت انجام شده آیا این بعدا مشکل ساز میگردد ؟؟؟؟؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   # 06 #* را با دستگاه خود شماره گیری کرده و شناسه IMEI نشان داده شده را با پیامک های همتا بررسی کنید.