آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی

 • آموزش ها

ثبت دستگاه، صرفا در گمرک

مسافران خارجی گرامی در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود.

چقدر طول می کشد تا کد فعالسازی برایم ارسال شود؟

پس از ثبت اطلاعات در گمرک و پرداخت عوارض، صفحه‌ی ارسال اطلاعات به همتا نمایان میشود که با انتخاب گزینه ی "ارسال اطلاعات به همتا" اطلاعات برای سامانه همتا ارسال میشود و در صورت تایید اطلاعات توسط سامانه همتا، بلافاصله کد فعالسازی به شماره ی تلفن ثبت شده در گمرک پیامک میشود.

لازم به ذکر است که فقط دستگاه‌هایی که اطلاعات انها صحیح و کامل باشد ثبت می‌شوند.

دستگاه را ثبت کرده و پیام قانونی بودن دریافت کرده‌ام اما کد فعالسازی برایم ارسال نشده است

در صورتی که دستگاه را به صورت مسافری ثبت کرده‌اید و دستگاه‌تان قانونی شده است ولی کد فعال‌سازی برای شما ارسال نشده است، با شماره همراهی که در گمرک ثبت کرده‌اید به سایت همتا به ادرس https://hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. در بخش "ثبت اطلاعات مسافری" کد فعال‌سازی دستگاه مربوطه را مشاهده نمائید.

سپس فرایند فعال‌سازی را طبق آموزش فعال‌سازی دستگاه انجام دهید.

 پرداخت عوارض دستگاه در گمرک، صرفاً برای مسافران سفرهای خارجی، به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. توصیه اکید می‌شود، جهت راحتی و تسریع در انجام فرآیند ثبت، از روش اینترنتی استفاده شود.

دقت داشته باشید مسافران سفرهای داخلی، امکان ثبت دستگاه به صورت مسافری را ندارند.

 

روش اول: پرداخت عوارض در گمرک به‌صورت اینترنتی

مسافران خارجی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گمرک به نشانیhttps://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، نسبت به پرداخت عوارض دستگاه خود اقدام نماید. لازم به ذکر است بنا اطلاع‌رسانی گمرک در سایت پرداخت مسافری، مسافران فقط تا ۳۰ روز پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سایت گمرک، دستگاه خود را ثبت نمایند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه (IMEI) دستگاه مسافر نخواهد داشت.

نحوه ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سایت اینترنتی گمرک، به‌صورت تصویری در زیر آورده شده است.

 

مرحله یک:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانیhttps://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، مراجعه کنید.

پس از ورود به سایت اینترنتی گمرک، در صفحه اول شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نمایید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در دستگاه‌های معتبر و استاندارد، هر 3 شناسه (IMEI) درج شده در هر 3 محل، با یکدیگر یکسان است. بنابراین دقت داشته باشید که عوارض را برای شناسه (IMEI) واقعی دستگاه‌تان پرداخت کنید، چون در صورت رخ دادن اشتباه در وارد کردن شناسه (IMEI)، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

ثبت تمام شناسه (IMEI) های دستگاه در گمرک

دقت داشته باشید چنانچه دستگاه شما دوسیمکارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است، با استفاده از علامت مثبت (+) سبز رنگ در پایین کادر سفید، حتما سایر شناسه‌ (IMEI)ها را نیز وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، گزینه دریافت اطلاعات از سامانه همتا را انتخاب کنید.

خطای استعلام IMEI از سامانه همتا

برای آشنایی با خطاهای سامانه و راه حل‌ها، می‌توانید صفحه خطاهای "استعلام شناسه از سامانه همتا" را ملاحظه نمائید.

 

مرحله دو:

در مرحله بعدی پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، کد امنیتی نمایش داده شده را وارد نمایید و گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیراین صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، مدل و مشخصات فنی گوشی و نوع دستگاه را از لیست انتخاب می‌کنیم.

یکسان بودن برند و مدل انتخاب شده با دستگاه

دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات انتخاب شده در این مرحله با دستگاه انطباق نداشته باشد با وجود پرداخت عوارض، امکان دارد دستگاه شما ثبت نگردد.

بنابراین حتما در ورود اطلاعات و انتخاب برند و مدل، نهایت دقت مبذول گردد.

 

مرحله چهارم:

پس از انتخاب برند، مدل و مشخصات فنی، باید اطلاعات هویتی مسافر وارد شود. ابتدا باید تابعیت مسافر انتخاب شود. اگر تابعیت مسافر، ایرانی است دقت داشته باشید حتماً باید شماره سیم‌کارت، کد ملی و شماره گذرنامه وارد شده، متعلق به شخص مسافر باشد. در غیر این صورت سایت گمرک، به مرحله بعد نخواهد رفت. درصورتی‌که مسافر، از اتباع غیرایرانی است، بایستی گزینه مربوطه را انتخاب نماید.

 

مرحله پنجم:

در ادامه یک کد امنیتی به شماره سیم‌کارتی که در مرحله قبل وارد شد، ارسال می‌گردد. این کد باید در قسمت مربوطه وارد شده و گزینه ادامه انتخاب شود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیراین صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه ی حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

 

مرحله هفتم:

با انتخاب گزینه پرداخت، صفحه پرداخت اینترنتی نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است تا درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب شود.

 

مرحله هشتم:

در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، حقوق و عوارض گمرکی تعیین‌شده پرداخت می‌شود.

 

مرحله نهم:

پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می‌شود.

دقت داشته باشید حتماً کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نزد خود نگه دارید.

 

مرحله دهم:

پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

 

مرحله یازدهم:

پس از انتخاب گزینه ی ارسال اطلاعات به همتا پیغام زیر نمایش داده می‌شود و کد فعالسازی دستگاه برای شماره تلفن ثبت شده در گمرک پیامک می‌شود.

 

روش دوم: پرداخت حقوق گمرکی در هنگام ورود به کشور در دفاتر گمرک

مسافر می‌تواند در حین ورود به کشور با مراجعه به دفاتر گمرک مستقر در فرودگاه (یا پایانه‌های مرزی)، دستگاه خود را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت نماید. لازم به ذکر است تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، بر اساس آکبند یا کارکرده (دست‌دوم) بودن دستگاه، به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزش دستگاه مسافر، توسط گمرک تعیین می‌شود. پس از اظهار دستگاه و پرداخت حقوق گمرکی آن، برای مسافر پته (مجوز) گمرکی صادر می‌گردد که معمولاً در قسمت توضیحات آن، نام شخص مسافر، شماره پاسپورت، مدل، برند و شناسه (IMEI) دستگاه ذکر گردیده است. لازم است تا مرحله نهایی ثبت و فعال‌سازی موفق دستگاه در همتا، این اسناد نزد مسافر باقی بماند تا در صورت مشکلات احتمالی، قابل پیگیری باشد.

تصویر نمونه پته (مجوز) گمرکی در زیر آورده شده است.

اقدامات لازم در صورت عدم دریافت کد فعال سازی از همتا با وجود ثبت دستگاه در گمرک

این امکان وجود دارد که شخص متقاضی نسبت به پرداخت عوارض گمرکی اقدام نماید، اما گمرک ج.ا.ا با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند. بنابراین پرداخت موفق در سامانه گمرک لزوماً موجب ارسال اطلاعات توسط گمرک برای سامانه همتا نمی‌گردد.

سامانه همتا پس از دریافت اطلاعات ارسالی گمرک، ابتدا صحت ظاهری و کامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی‌های دوسیمکارته، موجود بودن شماره سیمکارت جهت ارسال کد فعالسازی و . . .) را بررسی و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیسترکردن دستگاه و ارسال کد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می‌نماید.

بنابراین، اگر عوارض دستگاه خود را پرداخت نموده اید اما دستگاه شما هنوز در سامانه همتا ثبت نشده است، باید موضوع را از گمرک پیگیری نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل یا ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام گرفته و اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال گردد.

خاطر نشان می شود، در زمینه ثبت دستگاه مسافری و اصلاح و ویرایش اطلاعات هویتی مسافر و دستکاه ایشان، نیاز به هیچ گونه ارتباطی با همتا نبوده و به محض اینکه اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال شود، مشکل حل خواهد شد.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
کاراکتر مانده.
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  نیر · 2 ساعت پیش
  سلام من مسافر هستم و گوشی سامسونگ ۱۰ دارم امروز یک ماه از سفر من گذشته و گوشی من قطع شد من یک هفته دیگه هم ایران هستم . لطفا راهنمایی کنید .آیا میتونم برم فرودگاه ؟ گوشی کاملا قطع شده نمیشه به جایی زنگ زد
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ساعت پیش
   سلام وقت بخیر، مهلت زمانی برای ثبت گوشی های مسافری مربوط به گمرک میباشد واز گمرک جویا شوید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  اعظم عباسپور · 10 ساعت پیش
  سلام من یک گوشی سامسونگ خریده ام اما هنگام اصالت کالا پیام عدم اصلات می آید چه کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 5 ساعت پیش
   سلام وقت بخیر، درصورتی که درجواب استعلام اصالت غیرقانونی میباشد عودت داده شود به فروشنده ای که خریداری کرده اید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رامین الیکایی · 15 ساعت پیش
  سلام مادر من تازه از حج برگشته و گوشی برای من آورده وقتی میخواهن تو سامانه گمرک ثبت IMEI کنم میزنه قبلا توسط لیشون یک گوشی در سامانه ثبت شده و IMEI اون رو هم میده.یعنی از پاسپورت سو استفاده کردن ؟ چکار میشه کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 14 ساعت پیش
   با سلام

   میتوانید با سامانه تماس برقرار نمایید تا چک شود اطلاعات و راهنمایی لازم برای شما انجام گیرد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 15 ساعت پیش
  با سلام

  چنانچه مسافری که گوشی را همراه خود آورده است از کشور خارج شده باشد و شماره‌ی تلفن همراهی به نام او ثبت نشده باشد، چگونه می‌توان مرحله‌ی چهارم را به انجام رسانید.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 15 ساعت پیش
   با سلام

   اگر شخص مسافر سیم کارتی به نام خودش نداشته باشد نمیتواند این فرایند را تکمیل کند باید یک سیم کارت تهیه شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فریدون جام گوهی · 1 روز پیش
  سلام برای رجستری گوشیم بصورت مسافر وادشده مراحل رجستری دارم طی میکنم به مرحله که کد امنیتی وارد میکنم به صفحه بد نمیره ؟ میزنه مشکل درارتبات با اکانتر ؟راهنمای میخواستم ممنون میشم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امین · 1 روز پیش
  خسته نباشید.اگر کسی یک گوشی رو به عنوان جایزه از یک شرکت خارجی دریافت کنه ( به عنوان مثال برنده شدن در یک مسابقه عکاسی ) و‌ گوشی با پُست به دست ما برسه.چطور میشه رجیسترش کرد ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 23 ساعت پیش
   باسلام وقت بخیر
   با مراجعه به گمرک هر فرد می تواند با شماره ملی خود یک گوشی پستی ثبت کند و بعد از پرداخت عوارض گمرکی و ثبت اطلاعات گوشی توسط گمرک، کدفعالسازی به شماره ثبت شده ارسال خواهد شد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احسان · 1 روز پیش
  سلام
  پیامک رمز جهت ورود به سامانه همتا ارسال نمیشه
  کد *7777*100# رو هم که میگیرم پیام میده که رمز شما منقضی شده
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 روز پیش
   باسلام
   از زمانی که برای ورود به سایت اقدام میکنید و رمز عبور ارسال میشود به مدت 2 دقیقه مهلت برای وارد کردن رمز عبور دارید پس از آن مجددا تلاش نمایید .
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حسین · 1 روز پیش
  شناسه فراگیر رو اتباع از کجا میتونن تهیه کنند ؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  خلیل فیضی · 2 روز پیش
  سلام خسته نباشید من هرکاری میکنم نمیشه این اخطار میده
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میثم · 2 روز پیش
  با سلام
  من شناسه imei گوشی رو وارد میکنم و سایت گمرک برند و مدل گوشی روشناسایی میکند. در مرحله انتخاب مشخصات فنی کشور سازنده گوشی وارد شده موجود نیست. کشور سازنده مالزی هست که در لیست گمرک کشورهای هند و ویتنام موجود هستند. به میزکار گمرک گزارش داده ام ولی هنوز جوابی دریافت نکردم. چه کار باید کرد؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی قدمگاهی · 2 روز پیش
  سلام و خسته نباشید .ببخشید مسافر پس از ورود به کشور تا چند روز مهلت دارد تا گوشی خود را رجیستر کند ؟ 30 روز یا 90 روز ؟

  زیرا که در برخی از سایت ها عنوان شده، قانون جدید حاکی از مهلت ماهه بعد از ورود به کشور برای رجیستری گوشی های مسافری می باشد.

  با تشکر
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   سلام وقت بخیر، مهلت زمانی برای ثبت گوشی های مسافری مربوط به گمرک میباشد لطفا از گمرک جویا شوید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهران امانی · 3 روز پیش
  سلام. در مرحله 4 خطا در دریافت پاسخ اعتبار شماره تلفن از سازمان مربوطه می دهد . چه کاری باید انجام دهم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  شاهرخ · 3 روز پیش
  سلام
  حتما باید گوشی را در گمرک فرودگاه ثبت کنیم ؟ یا بهدش مسافر میتونه بدون ثبت در گمرک بصورت اینترنتی ثبت کنه و عوارض را بپردازه ؟ منظورم اینه حتما در فرودگاه باید اعلام کنیم موبایل خریداری کردیم یا نه ؟ ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   سلام وقت بخیر، درصورتی که دستگاه را به عنوان گوشی مسافری وارد کرده اید، باید عوارض آن را در سایت گمرک پرداخت نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا به قسمت «آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی» در صفحه «آموزش ها» مراجعه فرمایید.http://hmti.ir/07
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی · 3 روز پیش
  سلام یکی از اشنایان یک گوشی موبایل از کشور اذربایجان اورده است برای بنده به عنوان هدیه

  ایا بنده با شماره تلفن و کد ملی خودم بایستی انرا ثبت کنم با مشخصات ایشان ؟ اگر با مشخصات دوستم ثبت شود بنده چگونه از ان می توانم استفاده نمایم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   با سلام ثبت دستگاه مسافری صرفا باید با طالاعات شخص مسافری که دستگاه را وارد کشور کرده است امکان پذیر می باشد،زمانی که کد فعال سازی ارسال گردید فرایند فعال سازی را با هر شماره ای مایل بودید می توانید انجام دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  شاهرخ · 3 روز پیش
  سلام
  گوشی که بصورت پستی وارد کشور شده رو میشه رجیستر کرد ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   سلام وقت بخیر، عوارض را در گمرک امانات پستی پرداخت میکنند و فایل اطلاعات برای همتا ارسال میشود و همتا دستگاهها را در صورتی که مشکلی نداشته باشند ثبت میکند.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  متین · 3 روز پیش
  سلام.من از خارج یک گوشی آوردم ولی رجیستر نکردم و العان غیر فعال شده آیا هنوزم می توانم آن را ثبت کنم؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   سلام وقت بخیر، برای مهلت زمانی ثبت مسافری یا پرداخت عوارض از گمرک جویا شوید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیرحسین عسکرپور · 3 روز پیش
  سلام وقتی اطلاعات مسافر رو میزنم( میزنه خطا استعلام شماره تلفن از سازمان مربوطه) چکار کنم ممنون
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احسان · 3 روز پیش
  سلام
  بعد از ثبت گوشی در گمرک، کد فعال سازی پیامک نشد
  الان هم که میخوام در سایت ثبت نام کنم تا کد رو ببینم، "رمز عبور موقت" برام ارسال نمیشه تا بتونم وارد بشم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   سلام وقت بخیر، درصورتی که سیم کارت آنتن دارد و رمز عبور را ارسال نمیشود با استفاده از کد دستوری #100*7777* رمز عبور را میتوان مشاهده کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حسین احمدی · 3 روز پیش
  با سلام گمرکی حدودا ی گوشی 700دلاری چقدر هست و اگر گوشی همراه ی مسافری بیاد ولی به اسم ی مسافر دیگه ای که ظرف یک ماه قبل از رجیستر سفر داشته ممکن ه یعنی
  از کجا گمرک متوجه میشه که چه کسی گوشی رو اورده ممکن ه اون شخصی که رجیستر میکنه مسافرت بوده باشه ولی گوشی رو کس دیگه ای اورده امکانش هست
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 روز پیش
   سلام ثبت مسافری صرفا برای گوشی‌هایی هست که توسط شخص مسافر وارد کشور شده باشه و یا به صورت پستی وارد شده باشه، در غیر اینصورت در صورت شناسایی با آن برخورد می‌شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  عارف · 3 روز پیش
  سلام برای برادرم که آخر خرداد وارد ایران شده یه گوشی آوردن من میخوام برش دارم ... میتونم با پاسپورت برادرم رجیستری بگیرم یا نه؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 3 روز پیش
   سلام وقت بخیر، بله با مشخصات مسافری که دستگاه را وارد کرده اندمیتوانید ثبت مسافری انجام دهید.
   مهلت زمانی پرداخت عوارض مربوط به گمرک میشود و از گمرک جویا شوید.