آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی

ثبت دستگاه، صرفاً در گمرک

مسافران سفرهای خارجی، دقت داشته باشند در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده‌اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، ابتدا باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود.

چقدر طول می‌کشد تا کد فعالسازی برایم ارسال شود؟

پس از ثبت اطلاعات در گمرک و پرداخت عوارض، صفحه‌ی ارسال اطلاعات به همتا نمایان می‌شود که با انتخاب گزینه ارسال اطلاعات به همتا اطلاعات برای سامانه همتا ارسال می‌شود و در صورت تأیید اطلاعات توسط سامانه همتا، پیامکی برای پرداخت تعرفه بابت خدمات همتا به شما ارسال می‌شود. پس از پرداخت این هزینه در سامانه همتا، بلافاصله کد فعال‌سازی به شماره سیم‌کارت ثبت شده در گمرک پیامک می‌شود.

لازم به ذکر است که فقط دستگاه‌هایی که اطلاعات آنها صحیح و کامل باشد ثبت می‌شوند.

دستگاه را ثبت کرده و پیام قانونی بودن دریافت کرده‌ام اما کد فعالسازی برایم ارسال نشده است

در صورتی که دستگاه را به صورت مسافری ثبت کرده‌اید و دستگاه‌تان قانونی شده است ولی کد فعال‌سازی برای شما ارسال نشده است، با شماره همراهی که در گمرک ثبت کرده‌اید به سایت همتا به ادرس hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. در بخش "ثبت اطلاعات مسافری" کد فعال‌سازی دستگاه مربوطه را مشاهده نمائید.

سپس فرایند فعال‌سازی را طبق آموزش فعال‌سازی دستگاه انجام دهید.

 پرداخت عوارض دستگاه در گمرک، صرفاً برای مسافران سفرهای خارجی، به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. توصیه اکید می‌شود، جهت راحتی و تسریع در انجام فرآیند ثبت، از روش اینترنتی استفاده شود.

دقت داشته باشید مسافران سفرهای داخلی، امکان ثبت دستگاه به صورت مسافری را ندارند.

 

روش اول: پرداخت عوارض در گمرک به‌صورت اینترنتی

مسافران خارجی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، نسبت به پرداخت عوارض دستگاه خود اقدام نماید. لازم به ذکر است بنا اطلاع‌رسانی گمرک در سایت پرداخت مسافری، مسافران فقط تا 3 ماه پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سایت گمرک، دستگاه خود را ثبت نمایند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه (IMEI) دستگاه مسافر نخواهد داشت.

نحوه ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سایت اینترنتی گمرک، به‌صورت تصویری در زیر آورده شده است.

 

مرحله یک:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، مراجعه کنید.

پس از ورود به سایت اینترنتی گمرک، در صفحه اول شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نمایید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در دستگاه‌های معتبر و استاندارد، هر 3 شناسه (IMEI) درج شده در هر 3 محل، با یکدیگر یکسان است. بنابراین دقت داشته باشید که عوارض را برای شناسه (IMEI) واقعی دستگاه‌تان پرداخت کنید، چون در صورت رخ دادن اشتباه در وارد کردن شناسه (IMEI)، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

ثبت تمام شناسه (IMEI) های دستگاه در گمرک

دقت داشته باشید چنانچه دستگاه شما دوسیمکارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است، با استفاده از علامت مثبت (+) سبز رنگ در پایین کادر سفید، حتما سایر شناسه‌ (IMEI)ها را نیز وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، گزینه دریافت اطلاعات از سامانه همتا را انتخاب کنید.

خطای استعلام IMEI از سامانه همتا

برای آشنایی با خطاهای سامانه و راه حل‌ها، می‌توانید صفحه خطاهای "استعلام شناسه از سامانه همتا" را ملاحظه نمائید.

 

مرحله دو:

در مرحله بعدی پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیراین صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، مدل و مشخصات فنی گوشی و نوع دستگاه را از لیست انتخاب می‌کنیم.

یکسان بودن برند و مدل انتخاب شده با دستگاه

دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات انتخاب شده در این مرحله با دستگاه انطباق نداشته باشد با وجود پرداخت عوارض، امکان دارد دستگاه شما ثبت نگردد.

بنابراین حتما در ورود اطلاعات و انتخاب برند و مدل، نهایت دقت مبذول گردد.

 

مرحله چهارم:

پس از انتخاب برند، مدل و مشخصات فنی، باید اطلاعات هویتی مسافر وارد شود. ابتدا باید تابعیت مسافر انتخاب شود. اگر تابعیت مسافر، ایرانی است دقت داشته باشید حتماً باید شماره سیم‌کارت، کد ملی و شماره گذرنامه وارد شده، متعلق به شخص مسافر باشد. در غیر این صورت سایت گمرک، به مرحله بعد نخواهد رفت. درصورتی‌که مسافر، از اتباع غیرایرانی است، بایستی گزینه مربوطه را انتخاب نماید.

 

مرحله پنجم:

در ادامه یک کد امنیتی به شماره سیم‌کارتی که در مرحله قبل وارد شد، ارسال می‌گردد. این کد باید در قسمت مربوطه وارد شده و گزینه ادامه انتخاب شود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیراین صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه ی حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

 

مرحله هفتم:

با انتخاب گزینه پرداخت، صفحه پرداخت اینترنتی نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است تا درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب شود.

 

مرحله هشتم:

در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، حقوق و عوارض گمرکی تعیین‌شده پرداخت می‌شود.

 

مرحله نهم:

پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می‌شود.

دقت داشته باشید حتماً کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نزد خود نگه دارید.

 

مرحله دهم:

پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

 

مرحله یازدهم:

پس از انتخاب گزینه ی ارسال اطلاعات به همتا پیغام زیر نمایش داده می‌شود.

 

مرحله دوازدهم:

پس از ارسال اطلاعات به همتا، یک پیامک برای پرداخت مبلغ 3/074 تومان (بابت خدمات همتا) به شماره سیم‌کارت وارد شده در مرحله 4 ارسال می‌شود. در این مرحله می‌توانید با کلیک بر روی لینک داخل پیامک یا ورود به پنل کاربری (کارتابل) خود در همتا هزینه مذکور را پرداخت و کد فعالسازی را دریافت کنید. در ادامه مراحل از طریق کارتابل آموزش داده می‌شود.

 

مرحله سیزدهم:

پس از ورود به کارتابل خود در سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، وارد بخش "اطلاعات ثبت مسافری" می‌شویم. سپس بر روی گزینه "کلیک کنید" در جلوی اطلاعات گوشی مذکور کلیک می‌کنیم.

 

مرحله چهاردهم:

در این مرحله وارد صفحه نمایش اطلاعات دستگاه خود می‌شوید. در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح است بر روی گزینه "تایید و پرداخت" کلیک می‌کنیم. لازم به ذکر است در صورت کلیک بر روی لینک موجود در پیامک همتا، مستقیماً به این صفحه هدایت می‌شوید.

 

مرحله پانزدهم:

در صفحه درگاه پرداخت، اطلاعات یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب و کد امنیتی نشان داده شده را وارد می‌کنیم و سپس بر روی گزینه "پرداخت" کلیک می‌کنیم.

انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد

در صورتی که با خطای "انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد" مواجه شدید، به وسیله سایر کارت‌های بانکی خود اقدام به پرداخت نمایید. خطاهای مربوط به این صفحه (صفحه درگاه پرداخت) مربوط به شبکه بانکی می‌باشد و می‌توانید با تماس با بانک صادر کننده کارت خود مشکل را بررسی و رفع نمایید.

 

مرحله شانزدهم:

در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شود، به صورت اتوماتیک به صفحه پرداخت موفقیت‌آمیز همتا برگشت داده می‌شوید.

 

مرحله هفدهم:

حال برای مشاهده کد فعالسازی دستگاه، بر روی گزینه "مشاهده کد فعالسازی دستگاه" کلیک می‌کنیم.

 

مرحله هجدهم:

در این مرحله به صفحه "اطلاعات ثبت مسافری" برگشت داده می‌شوید و کد فعالسازی دستگاه برای شما نشان داده می‌شود. همچنین این کد از طریق پیامک به شماره سیم‌کارتی که در مرحله 4 وارد کرده‌اید نیز ارسال می‌شود.

 

روش دوم: پرداخت حقوق گمرکی در هنگام ورود به کشور در دفاتر گمرک

مسافر می‌تواند در حین ورود به کشور با مراجعه به دفاتر گمرک مستقر در فرودگاه (یا پایانه‌های مرزی)، دستگاه خود را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت نماید. لازم به ذکر است تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، بر اساس آکبند یا کارکرده (دست‌دوم) بودن دستگاه، به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزش دستگاه مسافر، توسط گمرک تعیین می‌شود. پس از اظهار دستگاه و پرداخت حقوق گمرکی آن، برای مسافر پته (مجوز) گمرکی صادر می‌گردد که معمولاً در قسمت توضیحات آن، نام شخص مسافر، شماره پاسپورت، مدل، برند و شناسه (IMEI) دستگاه ذکر گردیده است. لازم است تا مرحله نهایی ثبت و فعال‌سازی موفق دستگاه در همتا، این اسناد نزد مسافر باقی بماند تا در صورت مشکلات احتمالی، قابل پیگیری باشد.

تصویر نمونه پته (مجوز) گمرکی در زیر آورده شده است.

اقدامات لازم در صورت عدم دریافت کد فعال سازی از همتا با وجود ثبت دستگاه در گمرک

این امکان وجود دارد که شخص متقاضی نسبت به پرداخت عوارض گمرکی اقدام نماید، اما گمرک ج.ا.ا با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند. بنابراین پرداخت موفق در سامانه گمرک لزوماً موجب ارسال اطلاعات توسط گمرک برای سامانه همتا نمی‌گردد.

سامانه همتا پس از دریافت اطلاعات ارسالی گمرک، ابتدا صحت ظاهری و کامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی‌های دوسیمکارته، موجود بودن شماره سیمکارت جهت ارسال کد فعالسازی و . . .) را بررسی و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیسترکردن دستگاه و ارسال کد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می‌نماید.

بنابراین، اگر عوارض دستگاه خود را پرداخت نموده اید اما دستگاه شما هنوز در سامانه همتا ثبت نشده است، باید موضوع را از گمرک پیگیری نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل یا ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام گرفته و اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال گردد.

خاطر نشان می شود، در زمینه ثبت دستگاه مسافری و اصلاح و ویرایش اطلاعات هویتی مسافر و دستکاه ایشان، نیاز به هیچ گونه ارتباطی با همتا نبوده و به محض اینکه اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال شود، مشکل حل خواهد شد.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فدا · 11 ماه پیش
  سلام.گوشی خریداری شده مسافری ثبت شده وفعال شده همچیزاوکی شده.سوالم اینه که گوشی مسافری ثبت شده بعد مشکلی واسه گوشی نداره قط میشه یانه .گوشی رو مغازدارمسافری ثبت کرده یعنی دیگه مشکلی نداره
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  آنا انصاری · 11 ماه پیش
  سلام
  من یه گوشی گوگل پیکسل به عنوان هدیه برام اومد و من اطلاع ندارم کسی که این گوشی رو آورده عگمرکی اش رو پرداخت کرده یا نه، الان 30 روز گذشته و من شبکه ام غیر فعال شده، الان میخام بدونم از طریق سامانه گمرک میتونم به صورت آنلاین عوارضش رو پرداخت کنم و گوشی رو ثبت کنم به نام خودم ؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امید خسروی · 11 ماه پیش
  سلام گوشی کار کرده برام اوردن در کرج کجا باید مراجعه کنم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میثم · 11 ماه پیش
  آقا 40 روزه گمرک اطلاعات رو فرستاده واسه شما.هر وقت زنگ می زنی اپرتور میگه منتظر باشید.آخه من نمیدونم چه گناهی کردن ملت.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   شناسه IMEI دستگاه خود را جهت بررسی در پاسخ ایمیل ارسال نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  aida · 11 ماه پیش
  سلام .گوشی مسافری من تو سامانه گمرک ثبت شده است .اما سیستم کد پیگیری برام نمایش نداد . ضمنا قیمت گوشی زیر 70 دلار بود . شامل عوارض نمی شد . آیا بدون کد پیگیری کد فعالسازی ارسال میشود ؟!
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  وحید سهرابی · 11 ماه پیش
  سلام یک مسافر خارجی گوشی موبایل برای من هدیه آورده ،من از موضوع رجیستری اطلاعی نداشتم و الان بعد از یک ماه گوشی قابل استفاده نیست،
  باتوجه به اعلام مهلت سی روزه و اینکه الان بیشتر از سی روز شده و بنده اقدامی نکردم،چکار باید بکنم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رضا خداپرست · 11 ماه پیش
  باسلام من از فروشگاه مشهد گوشی نویی را خریداری کردم و خود فروشگاه اطلاعات از من گرفت و ثبت کرد .الان پیام اومده که در بخش مسافری اطلاعات ثبت گردیده و کد فعال سازی اومده.
  می‌خوام بدونم کد فعال سازی رو بزنم یا پیگیر باشم از فروشگاه که چرا مسافری ثبت شده
  لطفاً بفرمایید باتشکر
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   گوشی شما فاقد خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد. انتخاب با خود شماست.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سعيد پرتو · 11 ماه پیش
  كد فعال سازي هم برايم آمده به دستورش هم عمل كردم و فكر كردم كار تمام شده اما امروز ارتباطات مرا قطع كردن و نمي. انم حالا چگونه بايد وصل شوم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   در صورت فعالسازی موفق دستگاه نیاز به اقدام خاص دیگری نیست. این مورد را با مرکز تماس همتا در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Elham · 11 ماه پیش
  سلام

  پیامکی که برای فضاسازی اومده ثبت به صورت مسافری هست در حالیکه من از فروشگاه گوشی رو خریدم ،ممکنه بعدا برای من مشکل ساز بشه این قضیه ?
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   فروشنده تخلف کرده است. گوشی شما فاقد گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. در صورت فعالسازی با کد فعالسازی 6 رقمی، مشکلی برای شما پیش نمی اید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی محمد قاسمی · 11 ماه پیش
  سلام.ما گوشی رو داخل ایران خریدیم گفتن کدملی بدیم تا ریجستر کنن و بعد از ۵ روز کد شش رقمی اومده به عنوان مسافر.میخواستم ببینم اگر ریجسترش فعال شد بعد از مدتی از ریجستر خارج میشه یا برا همیشه ریجستره؟الان راه حلم چیه؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمدرضا · 11 ماه پیش
  سلام من یک گوشی دو سیم کارته رو به‌ صورت‌ مسافری ثبت کردم و الان کد فعال سازی برام ارسال شده. برای مرحله نهایی و وارد کردن کد فعال سازی کدام شناسه IMEI گوشی رو باید وارد کنم؟ آیا با وارد کردن یکی از شناسه ها دیگری هم ثبت میشه؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   در صورتی که در گمرک هر دو شناسه را اظهار کرده باشید، بله،
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میثم · 11 ماه پیش
  سلام عوارض گوشی 10/17 پرداخت شده.زنگ زدم گمرک گفت که برای همتا فرستادیم.هر وقت هم زنگ می زنم به همتا میگه منتظر باشید.متاسفانه بعد از گذشت 40 روز هنوز کد فعال سازی برام نیومده و گوشیم غیرفعال شده.شناسه پرداخت:**** اسکن برگه پرداخت رو هم دارم اگه خواستید براتون بفرستم.آقا به داد ما برسید خسته شدیم به خدا...
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   شناسه IMEI گوشی خود را جهت بررسی در پاسخ ایمیل ارسال نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Erfan · 11 ماه پیش
  با سلام من گوشی خودم رو ثبت کردم فقط یک شناسه رو وارد کردم الان اون جای سیم کارت دیگه هنوز غیر فعال هست باید چیکار کنم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی محمدی · 11 ماه پیش
  با سلام. من جدیدا یه گوشی خریدم و فروشنده برام بصورت مسافری رجیستری کرده. میخواستم بدونم اگه من سیم کارت دیگه ای روی گوشیم بندازم دیگه نیازی به رجیستر کردن گوشیم نیست؟آیا رجیستر کردن گوشی بصورت مسافری، برای ساکنین ایران مشکل ساز نمیشود؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  نازیلا چمنی · 11 ماه پیش
  سلام
  برای من یک گوشی کار کرده به وسیله مسافر فرستاده شده سال 96 هم یک گوشی برای یکی از اقوام آورده بود که رجیستر شده حدود یک و نیم ماه است که وارد شده اند و من حدود 10 روز قبل سیم کارت داخل دستگاه گذاشتم

  این گوشی را هم می توان به نام ایشان رجیستر کرد؟
  از نظر زمان یک ماهه ورود مسافر مشکلی پیش نمی آید؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  نوید منوچهری · 11 ماه پیش
  سلام من 19 بهمن IMEI را ثبت کردم و هزینه گمرک هم ÷رداخت کردم ولی هنوز کد فعالسازی برام فرستاده نشده
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Malek · 11 ماه پیش
  سلام من سريال گوشي رو اشتباه ثبت كردم يك رقم بايد چيكار كنم كد نيومده گوشي قطع شده
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سعید · 11 ماه پیش
  من از sweden امدم یک هفته بیشتر ایران نیستم اونجا زنذگی میکنم گوشم کار نمیکنه ، باید چیکار کنم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   تا 30 روز گوشی شما بدون رجیستری فعال خواهد بود.
   مشکل در این مدت مربوط به اپراتور سیم کارت یا مشکلات گوشی می باشد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Ahmad · 11 ماه پیش
  سلام ممنون میشم راهنمایی کنید طبق بخشنامه جدید باید چطور گوشی مسافری ثبت کنیم.یعنی دیگه به سایت گمرک مراجعه نکنیم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Vahid · 11 ماه پیش
  سلام اگه براتون مقدوره یه توضیحی در مورد اینکه از ۲۸ بهمن به بعد باید چطور کد فعال سازی دریافت کنیم‌میدید ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 11 ماه پیش
   کادر آبی رنگ "کد فعال سازی را از کجا به دست آوریم" در ابتدای آموزش "فعالسازی دستگاه"

   سوال 3-1 از بخش سوالات متداول