شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی

ثبت دستگاه، صرفاً در گمرک

مسافران سفرهای خارجی، دقت داشته باشند در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده‌اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، ابتدا باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود.

چقدر طول می‌کشد تا کد فعالسازی برایم ارسال شود؟

پس از ثبت اطلاعات در گمرک و پرداخت عوارض، صفحه‌ی ارسال اطلاعات به همتا نمایان می‌شود که با انتخاب گزینه ارسال اطلاعات به همتا اطلاعات برای سامانه همتا ارسال می‌شود و در صورت تأیید اطلاعات توسط سامانه همتا، پیامکی برای پرداخت تعرفه بابت خدمات همتا به شما ارسال می‌شود. پس از پرداخت این هزینه در سامانه همتا، بلافاصله کد فعال‌سازی به شماره سیم‌کارت ثبت شده در گمرک پیامک می‌شود.

لازم به ذکر است که فقط دستگاه‌هایی که اطلاعات آنها صحیح و کامل باشد ثبت می‌شوند.

دستگاه را ثبت کرده و پیام قانونی بودن دریافت کرده‌ام اما کد فعالسازی برایم ارسال نشده است

در صورتی که دستگاه را به صورت مسافری ثبت کرده‌اید و دستگاه‌تان قانونی شده است ولی کد فعال‌سازی برای شما ارسال نشده است، با شماره همراهی که در گمرک ثبت کرده‌اید به سایت همتا به ادرس hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. در بخش "ثبت اطلاعات مسافری" کد فعال‌سازی دستگاه مربوطه را مشاهده نمائید.

سپس فرایند فعال‌سازی را طبق آموزش فعال‌سازی دستگاه انجام دهید.

 پرداخت عوارض دستگاه در گمرک، صرفاً برای مسافران سفرهای خارجی، به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. توصیه اکید می‌شود، جهت راحتی و تسریع در انجام فرآیند ثبت، از روش اینترنتی استفاده شود.

دقت داشته باشید مسافران سفرهای داخلی، امکان ثبت دستگاه به صورت مسافری را ندارند.

 

روش اول: پرداخت عوارض در گمرک به‌صورت اینترنتی

مسافران خارجی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، نسبت به پرداخت عوارض دستگاه خود اقدام نماید. لازم به ذکر است بنا اطلاع‌رسانی گمرک در سایت پرداخت مسافری، مسافران فقط تا 3 ماه پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سایت گمرک، دستگاه خود را ثبت نمایند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه (IMEI) دستگاه مسافر نخواهد داشت.

نحوه ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سایت اینترنتی گمرک، به‌صورت تصویری در زیر آورده شده است.

 

مرحله یک:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، مراجعه کنید.

پس از ورود به سایت اینترنتی گمرک، در صفحه اول شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نمایید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در دستگاه‌های معتبر و استاندارد، هر 3 شناسه (IMEI) درج شده در هر 3 محل، با یکدیگر یکسان است. بنابراین دقت داشته باشید که عوارض را برای شناسه (IMEI) واقعی دستگاه‌تان پرداخت کنید، چون در صورت رخ دادن اشتباه در وارد کردن شناسه (IMEI)، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

ثبت تمام شناسه (IMEI) های دستگاه در گمرک

دقت داشته باشید چنانچه دستگاه شما دوسیمکارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است، با استفاده از علامت مثبت (+) سبز رنگ در پایین کادر سفید، حتما سایر شناسه‌ (IMEI)ها را نیز وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، گزینه دریافت اطلاعات از سامانه همتا را انتخاب کنید.

خطای استعلام IMEI از سامانه همتا

برای آشنایی با خطاهای سامانه و راه حل‌ها، می‌توانید صفحه خطاهای "استعلام شناسه از سامانه همتا" را ملاحظه نمائید.

 

مرحله دو:

در مرحله بعدی پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیراین صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، مدل و مشخصات فنی گوشی و نوع دستگاه را از لیست انتخاب می‌کنیم.

یکسان بودن برند و مدل انتخاب شده با دستگاه

دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات انتخاب شده در این مرحله با دستگاه انطباق نداشته باشد با وجود پرداخت عوارض، امکان دارد دستگاه شما ثبت نگردد.

بنابراین حتما در ورود اطلاعات و انتخاب برند و مدل، نهایت دقت مبذول گردد.

 

مرحله چهارم:

پس از انتخاب برند، مدل و مشخصات فنی، باید اطلاعات هویتی مسافر وارد شود. ابتدا باید تابعیت مسافر انتخاب شود. اگر تابعیت مسافر، ایرانی است دقت داشته باشید حتماً باید شماره سیم‌کارت، کد ملی و شماره گذرنامه وارد شده، متعلق به شخص مسافر باشد. در غیر این صورت سایت گمرک، به مرحله بعد نخواهد رفت. درصورتی‌که مسافر، از اتباع غیرایرانی است، بایستی گزینه مربوطه را انتخاب نماید.

 

مرحله پنجم:

در ادامه یک کد امنیتی به شماره سیم‌کارتی که در مرحله قبل وارد شد، ارسال می‌گردد. این کد باید در قسمت مربوطه وارد شده و گزینه ادامه انتخاب شود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیراین صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه ی حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

 

مرحله هفتم:

با انتخاب گزینه پرداخت، صفحه پرداخت اینترنتی نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است تا درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب شود.

 

مرحله هشتم:

در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، حقوق و عوارض گمرکی تعیین‌شده پرداخت می‌شود.

 

مرحله نهم:

پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می‌شود.

دقت داشته باشید حتماً کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نزد خود نگه دارید.

 

مرحله دهم:

پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

 

مرحله یازدهم:

پس از انتخاب گزینه ی ارسال اطلاعات به همتا پیغام زیر نمایش داده می‌شود.

 

مرحله دوازدهم:

پس از ارسال اطلاعات به همتا، یک پیامک برای پرداخت مبلغ 3/074 تومان (بابت خدمات همتا) به شماره سیم‌کارت وارد شده در مرحله 4 ارسال می‌شود. در این مرحله می‌توانید با کلیک بر روی لینک داخل پیامک یا ورود به پنل کاربری (کارتابل) خود در همتا هزینه مذکور را پرداخت و کد فعالسازی را دریافت کنید. در ادامه مراحل از طریق کارتابل آموزش داده می‌شود.

 

مرحله سیزدهم:

پس از ورود به کارتابل خود در سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، وارد بخش "اطلاعات ثبت مسافری" می‌شویم. سپس بر روی گزینه "کلیک کنید" در جلوی اطلاعات گوشی مذکور کلیک می‌کنیم.

 

مرحله چهاردهم:

در این مرحله وارد صفحه نمایش اطلاعات دستگاه خود می‌شوید. در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح است بر روی گزینه "تایید و پرداخت" کلیک می‌کنیم. لازم به ذکر است در صورت کلیک بر روی لینک موجود در پیامک همتا، مستقیماً به این صفحه هدایت می‌شوید.

 

مرحله پانزدهم:

در صفحه درگاه پرداخت، اطلاعات یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب و کد امنیتی نشان داده شده را وارد می‌کنیم و سپس بر روی گزینه "پرداخت" کلیک می‌کنیم.

انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد

در صورتی که با خطای "انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد" مواجه شدید، به وسیله سایر کارت‌های بانکی خود اقدام به پرداخت نمایید. خطاهای مربوط به این صفحه (صفحه درگاه پرداخت) مربوط به شبکه بانکی می‌باشد و می‌توانید با تماس با بانک صادر کننده کارت خود مشکل را بررسی و رفع نمایید.

 

مرحله شانزدهم:

در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شود، به صورت اتوماتیک به صفحه پرداخت موفقیت‌آمیز همتا برگشت داده می‌شوید.

 

مرحله هفدهم:

حال برای مشاهده کد فعالسازی دستگاه، بر روی گزینه "مشاهده کد فعالسازی دستگاه" کلیک می‌کنیم.

 

مرحله هجدهم:

در این مرحله به صفحه "اطلاعات ثبت مسافری" برگشت داده می‌شوید و کد فعالسازی دستگاه برای شما نشان داده می‌شود. همچنین این کد از طریق پیامک به شماره سیم‌کارتی که در مرحله 4 وارد کرده‌اید نیز ارسال می‌شود.

ضرورت فعالسازی دستگاه

پس از مشاهده و دریافت کد فعالسازی، لازم است دستگاه را برای خود فعال کنید. برای اینکار آموزش فعال‌سازی دستگاه را مشاهده نمایید.

 

روش دوم: پرداخت حقوق گمرکی در هنگام ورود به کشور در دفاتر گمرک

مسافر می‌تواند در حین ورود به کشور با مراجعه به دفاتر گمرک مستقر در فرودگاه (یا پایانه‌های مرزی)، دستگاه خود را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت نماید. لازم به ذکر است تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، بر اساس آکبند یا کارکرده (دست‌دوم) بودن دستگاه، به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزش دستگاه مسافر، توسط گمرک تعیین می‌شود. پس از اظهار دستگاه و پرداخت حقوق گمرکی آن، برای مسافر پته (مجوز) گمرکی صادر می‌گردد که معمولاً در قسمت توضیحات آن، نام شخص مسافر، شماره پاسپورت، مدل، برند و شناسه (IMEI) دستگاه ذکر گردیده است. لازم است تا مرحله نهایی ثبت و فعال‌سازی موفق دستگاه در همتا، این اسناد نزد مسافر باقی بماند تا در صورت مشکلات احتمالی، قابل پیگیری باشد.

تصویر نمونه پته (مجوز) گمرکی در زیر آورده شده است.

اقدامات لازم در صورت عدم دریافت کد فعال سازی از همتا با وجود ثبت دستگاه در گمرک

این امکان وجود دارد که شخص متقاضی نسبت به پرداخت عوارض گمرکی اقدام نماید، اما گمرک ج.ا.ا با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند. بنابراین پرداخت موفق در سامانه گمرک لزوماً موجب ارسال اطلاعات توسط گمرک برای سامانه همتا نمی‌گردد.

سامانه همتا پس از دریافت اطلاعات ارسالی گمرک، ابتدا صحت ظاهری و کامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی‌های دوسیمکارته، موجود بودن شماره سیمکارت جهت ارسال کد فعالسازی و . . .) را بررسی و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیسترکردن دستگاه و ارسال کد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می‌نماید.

بنابراین، اگر عوارض دستگاه خود را پرداخت نموده اید اما دستگاه شما هنوز در سامانه همتا ثبت نشده است، باید موضوع را از گمرک پیگیری نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل یا ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام گرفته و اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال گردد.

خاطر نشان می شود، در زمینه ثبت دستگاه مسافری و اصلاح و ویرایش اطلاعات هویتی مسافر و دستکاه ایشان، نیاز به هیچ گونه ارتباطی با همتا نبوده و به محض اینکه اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال شود، مشکل حل خواهد شد.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  پریناز · 1 سال پیش
  با سلام،من ۳۳ پیش ورود کردم با گوشی جدیدولی باز هم رفتم سفر و ایران نبودم،الان که برگشتم دیگه آنتن ندارم،چه باید کرد؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Rostamime · 1 سال پیش
  سلام.من برای رجیستر کردن موبایل مبلغ آن را پرداخت کردم و از حسابم کم شده است ولی هیچ کد پیگیری داخلی و پیامی حهت تکمیل فرآیند برای من ارسال نشده است
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   مشکلات سایت گمرک را از گمرک پیگیر باشید.
   سوال 6-11 بخش سوالات متداول را ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Aryan Rashidi · 1 سال پیش
  سلام من ۳ روز پیش گوشی خود را در سایت گمرک ثبت کردم و مبلغ هم پرداخت کردم ولی هنوز پیامک کد فعال سازی از سمت همتا ارسال نشده و الان زمان فعال بودن گوشی به مدت ۳۰ روز به اتمام رسیده و سرویس ها قطع شده است چه باید کرد؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  هادی · 1 سال پیش
  با سلام . من ندیدم کسی از پاسخگو بودن سایت تشکر هم کنه . همه فقط اعتراض دارن .درسته که ثبت گوشی جزئیات و انتظار داره اما بالاخره این قانون برای جلوگیری از قاجاق هست .من خودم نزدیک 10 روز هست که ثبت کردم اما هنوز کد دریافت نکردم اما سایت همتا به سرعت پاسخگو هست . جای قدردانی داره .ممنون از پاسخگویان همتا و خسته نباشید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  abed.safaei · 1 سال پیش
  سلام بنده اطلاعت گمرگ در قسمت انتخاب مدل و مشخصات فنی گوشی نوشته ارزش گوشی 0 دلار امریکا یعنی نمیتونم عوارض پرداخت کنم چکار کنم اینم شماره سریال جهت بررسی ***
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ماندانا كريمي · 1 سال پیش
  سلام من گوشيم رو ٣٢ روز پيش خريدم و به ايران اوردم ولي متاسفانه از طرح ريجستري اطلاع نداشتم والان موبايلم قطع شده
  ميشه لطفا راه حل به من بدين
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   آموزش همین صفحه را ملاحظه و انجام دهید. در ضمن سوال 6-6 بخش سوالات متداول را نیز ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمدحسین نیکبخت · 1 سال پیش
  سلام .من ۵ روز پیش گوشی رو تو سامانه گمرک ثبت کردم ولی هنوز کد نیومد رفتم دوباره تو سامانه گمرک به شتباه بعد ۴ روز وایرایش اطلاعات زدم.ولی اطفاق خاسی نیافتا ده الان میخام برم تو گمرت تا مرحله مشخصات گوشی میره اون مشخصات قبلیمو نشون میده ولی مرحله بعد میه میگه صدور نامشخص شناسه پرداخت.چرا
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهناز صفری · 1 سال پیش
  سلام
  خواهرم از خارج برای من گوشی خریده و توسط یکی از دوستان برای من فرستاده. من در گوشی سیم کارت انداختم و بهم یک ماه فرصت داده که برای پرداخت گمرک اقدام کنم. ایا می توانم برای ثبت این گوشی در سایت گمرک با شماره موبایل و مشخصات خودم اقدام کنم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  هادی · 1 سال پیش
  با سلام
  آیا دلیل عدم ارسال کد فعالسازی پس از 8 روز میتونه عدم قرار دادن سیمکارت در گوشی و عدم فعال شدن محدودیت 30 روزه گوشی باشه ؟ یا به عبارتی دیگر ، ایا برای دریافت کد فعال سازی حتما باید سیمکارت در گوشی جدید قرار بگیره و اون محدودیت 30 روز فعال بشه ؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   ارتباطی ندارد و نیازی نیست.
   سوتال 6-11 بخش سوالات متداول را ملاحظه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  اقبال جهاندیده · 1 سال پیش
  با سلام.آیا امکان داره در گوشی دو سیم کارت یه سیم کارت به اسم خود شخص باشه و رجیستر بشه و سیم کارت دوم در اسلات بعد به اسم شخص دیگری باشه و مشکلی پیش نیاد.
  ممنون
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Sara vanak · 1 سال پیش
  گمرک میگه ۱۰ بهمن اطلاعات گوشی ام رو فرستاده همتا،با شما تماس میگیرم همکاراتون میگند به زودی از پشتیبانی تماس میگیرند باهاتون، به زودی کی هست؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   شناسه IMEI و شماره همراه را جهت بررسی در پاسخ ایمیل ارسال کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  هادی قرایی راد · 1 سال پیش
  سلام . چقدر زمان میبرد که گمرک اطلاعات گوشی ثبت شده را برای سایت همتا ارسال کند؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ياسمن پيشداديان · 1 سال پیش
  سلام
  گوشيه من دو سيم كارت هستش ولى من به اشتباه يك سيم كارت را رجيستر كردم زنگ زدم به شماره پيگيرى گفتند اشكال نداره بعد از فعال سازى imei a اول مى شه دومى رو هم درست كرد ولى بعد از ١٠ روز هنوز هيچ كدى براى من نيامده و امروز دستگاه من به كل قطع شده من از كجا مى تونم اين مشكل را پيگيرى كنم؟ با چه شماره اى تماس بگيرم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  میثم · 1 سال پیش
  سلام، من ی گوشی خریدم بدون کد رجیستری، گذرنامه ندارم - میشه بدون شماره گذرنامه کد رجیستری رو بگیرم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  پدرام · 1 سال پیش
  سلام خسته نباشید من دوتا گوشیه j2core خریدم و رفتم تو سایت گمرک گوشی مراحلو انجام دادم اما تو مرحله پرداخت عوارض وارد نمیشد از همکاراتون پیگیر شدم گفتن این گوشیا عوارض لازم ندارن ولی الان2ماهه اصلا رمز نمیاد خواهشا راهنمایی کنید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   با گمرک در ارتباط باشید. در صورت ارسال اطلاعات از گمرک به همتا، گوشی ثبت و فعال می شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  milad azimi · 1 سال پیش
  من هزینه گمرک گوشیمو پرداخت کردم و تایید شد ولی از اون موقع داخل سامانه میزنم استعلام و اصالت کوشی رو میزنه قانونی نیست ، باید چیکار کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   پاسخ کامنت قبلی خود را ملاحظه کنید. خواهشمند است از سوالات تکراری بپرهیزید . در اولین فرصت پاسخ داده می شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سارا ونک · 1 سال پیش
  طی تماس های مکرر من با گمرک،گمرک به من گفت که سایت همتا باید طبق مصوب جدید امکان فعال کردن imea دوم را برای من صادر کند،شماره موبایل گرفتند از من ولی موبایلم قطع شد، لطفا راهنمایی بفرمایید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   چی شده؟
   در هنگام ثبت گوشی در گمرک هر دو شناسه را ثبت کنید تا همتا هر دو را فعال کند. مشکل چیست؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رضا عبدالعلی زاده · 1 سال پیش
  سلام، وقت بخیر، برای ثبت دومین گوشی چکار باید بکنم؟ به هیچ وجه امکان وارد کردن 2 گوشی نیست؟!
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فرزاد رحمتی · 1 سال پیش
  یکی از دوستانم شماره کارت ملی من رو گرفته و ی کد از این سایت اومده این کدها بابت چی هستش آیا مشکلی برام درست میشه
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ali · 1 سال پیش
  سلام
  من خراجی هستم. ویه گوشی ابل دارم وقتی که به ان گوشی ثبت کردم از مرحله یک تا مرحله بنچ انتقال شد. بعد بردخت پول برای گمرگ هنوز شمارم نثب کردم و کد فعال سازی هم نیامد