شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی

ثبت دستگاه، صرفاً در گمرک

مسافران سفرهای خارجی، دقت داشته باشند در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده‌اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، ابتدا باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود.

چقدر طول می‌کشد تا کد فعالسازی برایم ارسال شود؟

پس از ثبت اطلاعات در گمرک و پرداخت عوارض، صفحه‌ی ارسال اطلاعات به همتا نمایان می‌شود که با انتخاب گزینه ارسال اطلاعات به همتا اطلاعات برای سامانه همتا ارسال می‌شود و در صورت تأیید اطلاعات توسط سامانه همتا، پیامکی برای پرداخت تعرفه بابت خدمات همتا به شما ارسال می‌شود. پس از پرداخت این هزینه در سامانه همتا، بلافاصله کد فعال‌سازی به شماره سیم‌کارت ثبت شده در گمرک پیامک می‌شود.

لازم به ذکر است که فقط دستگاه‌هایی که اطلاعات آنها صحیح و کامل باشد ثبت می‌شوند.

دستگاه را ثبت کرده و پیام قانونی بودن دریافت کرده‌ام اما کد فعالسازی برایم ارسال نشده است

در صورتی که دستگاه را به صورت مسافری ثبت کرده‌اید و دستگاه‌تان قانونی شده است ولی کد فعال‌سازی برای شما ارسال نشده است، با شماره همراهی که در گمرک ثبت کرده‌اید به سایت همتا به ادرس hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. در بخش "ثبت اطلاعات مسافری" کد فعال‌سازی دستگاه مربوطه را مشاهده نمائید.

سپس فرایند فعال‌سازی را طبق آموزش فعال‌سازی دستگاه انجام دهید.

 پرداخت عوارض دستگاه در گمرک، صرفاً برای مسافران سفرهای خارجی، به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. توصیه اکید می‌شود، جهت راحتی و تسریع در انجام فرآیند ثبت، از روش اینترنتی استفاده شود.

دقت داشته باشید مسافران سفرهای داخلی، امکان ثبت دستگاه به صورت مسافری را ندارند.

 

روش اول: پرداخت عوارض در گمرک به‌صورت اینترنتی

مسافران خارجی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، نسبت به پرداخت عوارض دستگاه خود اقدام نماید. لازم به ذکر است بنا اطلاع‌رسانی گمرک در سایت پرداخت مسافری، مسافران فقط تا 3 ماه پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سایت گمرک، دستگاه خود را ثبت نمایند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه (IMEI) دستگاه مسافر نخواهد داشت.

نحوه ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سایت اینترنتی گمرک، به‌صورت تصویری در زیر آورده شده است.

 

مرحله یک:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، مراجعه کنید.

پس از ورود به سایت اینترنتی گمرک، در صفحه اول شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نمایید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در دستگاه‌های معتبر و استاندارد، هر 3 شناسه (IMEI) درج شده در هر 3 محل، با یکدیگر یکسان است. بنابراین دقت داشته باشید که عوارض را برای شناسه (IMEI) واقعی دستگاه‌تان پرداخت کنید، چون در صورت رخ دادن اشتباه در وارد کردن شناسه (IMEI)، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

ثبت تمام شناسه (IMEI) های دستگاه در گمرک

دقت داشته باشید چنانچه دستگاه شما دوسیمکارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است، با استفاده از علامت مثبت (+) سبز رنگ در پایین کادر سفید، حتما سایر شناسه‌ (IMEI)ها را نیز وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، گزینه دریافت اطلاعات از سامانه همتا را انتخاب کنید.

خطای استعلام IMEI از سامانه همتا

برای آشنایی با خطاهای سامانه و راه حل‌ها، می‌توانید صفحه خطاهای "استعلام شناسه از سامانه همتا" را ملاحظه نمائید.

 

مرحله دو:

در مرحله بعدی پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیراین صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، مدل و مشخصات فنی گوشی و نوع دستگاه را از لیست انتخاب می‌کنیم.

یکسان بودن برند و مدل انتخاب شده با دستگاه

دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات انتخاب شده در این مرحله با دستگاه انطباق نداشته باشد با وجود پرداخت عوارض، امکان دارد دستگاه شما ثبت نگردد.

بنابراین حتما در ورود اطلاعات و انتخاب برند و مدل، نهایت دقت مبذول گردد.

 

مرحله چهارم:

پس از انتخاب برند، مدل و مشخصات فنی، باید اطلاعات هویتی مسافر وارد شود. ابتدا باید تابعیت مسافر انتخاب شود. اگر تابعیت مسافر، ایرانی است دقت داشته باشید حتماً باید شماره سیم‌کارت، کد ملی و شماره گذرنامه وارد شده، متعلق به شخص مسافر باشد. در غیر این صورت سایت گمرک، به مرحله بعد نخواهد رفت. درصورتی‌که مسافر، از اتباع غیرایرانی است، بایستی گزینه مربوطه را انتخاب نماید.

 

مرحله پنجم:

در ادامه یک کد امنیتی به شماره سیم‌کارتی که در مرحله قبل وارد شد، ارسال می‌گردد. این کد باید در قسمت مربوطه وارد شده و گزینه ادامه انتخاب شود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیراین صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه ی حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

 

مرحله هفتم:

با انتخاب گزینه پرداخت، صفحه پرداخت اینترنتی نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است تا درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب شود.

 

مرحله هشتم:

در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، حقوق و عوارض گمرکی تعیین‌شده پرداخت می‌شود.

 

مرحله نهم:

پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می‌شود.

دقت داشته باشید حتماً کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نزد خود نگه دارید.

 

مرحله دهم:

پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

 

مرحله یازدهم:

پس از انتخاب گزینه ی ارسال اطلاعات به همتا پیغام زیر نمایش داده می‌شود.

 

مرحله دوازدهم:

پس از ارسال اطلاعات به همتا، یک پیامک برای پرداخت مبلغ 3/074 تومان (بابت خدمات همتا) به شماره سیم‌کارت وارد شده در مرحله 4 ارسال می‌شود. در این مرحله می‌توانید با کلیک بر روی لینک داخل پیامک یا ورود به پنل کاربری (کارتابل) خود در همتا هزینه مذکور را پرداخت و کد فعالسازی را دریافت کنید. در ادامه مراحل از طریق کارتابل آموزش داده می‌شود.

 

مرحله سیزدهم:

پس از ورود به کارتابل خود در سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، وارد بخش "اطلاعات ثبت مسافری" می‌شویم. سپس بر روی گزینه "کلیک کنید" در جلوی اطلاعات گوشی مذکور کلیک می‌کنیم.

 

مرحله چهاردهم:

در این مرحله وارد صفحه نمایش اطلاعات دستگاه خود می‌شوید. در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح است بر روی گزینه "تایید و پرداخت" کلیک می‌کنیم. لازم به ذکر است در صورت کلیک بر روی لینک موجود در پیامک همتا، مستقیماً به این صفحه هدایت می‌شوید.

 

مرحله پانزدهم:

در صفحه درگاه پرداخت، اطلاعات یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب و کد امنیتی نشان داده شده را وارد می‌کنیم و سپس بر روی گزینه "پرداخت" کلیک می‌کنیم.

انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد

در صورتی که با خطای "انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد" مواجه شدید، به وسیله سایر کارت‌های بانکی خود اقدام به پرداخت نمایید. خطاهای مربوط به این صفحه (صفحه درگاه پرداخت) مربوط به شبکه بانکی می‌باشد و می‌توانید با تماس با بانک صادر کننده کارت خود مشکل را بررسی و رفع نمایید.

 

مرحله شانزدهم:

در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شود، به صورت اتوماتیک به صفحه پرداخت موفقیت‌آمیز همتا برگشت داده می‌شوید.

 

مرحله هفدهم:

حال برای مشاهده کد فعالسازی دستگاه، بر روی گزینه "مشاهده کد فعالسازی دستگاه" کلیک می‌کنیم.

 

مرحله هجدهم:

در این مرحله به صفحه "اطلاعات ثبت مسافری" برگشت داده می‌شوید و کد فعالسازی دستگاه برای شما نشان داده می‌شود. همچنین این کد از طریق پیامک به شماره سیم‌کارتی که در مرحله 4 وارد کرده‌اید نیز ارسال می‌شود.

ضرورت فعالسازی دستگاه

پس از مشاهده و دریافت کد فعالسازی، لازم است دستگاه را برای خود فعال کنید. برای اینکار آموزش فعال‌سازی دستگاه را مشاهده نمایید.

 

روش دوم: پرداخت حقوق گمرکی در هنگام ورود به کشور در دفاتر گمرک

مسافر می‌تواند در حین ورود به کشور با مراجعه به دفاتر گمرک مستقر در فرودگاه (یا پایانه‌های مرزی)، دستگاه خود را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت نماید. لازم به ذکر است تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، بر اساس آکبند یا کارکرده (دست‌دوم) بودن دستگاه، به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزش دستگاه مسافر، توسط گمرک تعیین می‌شود. پس از اظهار دستگاه و پرداخت حقوق گمرکی آن، برای مسافر پته (مجوز) گمرکی صادر می‌گردد که معمولاً در قسمت توضیحات آن، نام شخص مسافر، شماره پاسپورت، مدل، برند و شناسه (IMEI) دستگاه ذکر گردیده است. لازم است تا مرحله نهایی ثبت و فعال‌سازی موفق دستگاه در همتا، این اسناد نزد مسافر باقی بماند تا در صورت مشکلات احتمالی، قابل پیگیری باشد.

تصویر نمونه پته (مجوز) گمرکی در زیر آورده شده است.

اقدامات لازم در صورت عدم دریافت کد فعال سازی از همتا با وجود ثبت دستگاه در گمرک

این امکان وجود دارد که شخص متقاضی نسبت به پرداخت عوارض گمرکی اقدام نماید، اما گمرک ج.ا.ا با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند. بنابراین پرداخت موفق در سامانه گمرک لزوماً موجب ارسال اطلاعات توسط گمرک برای سامانه همتا نمی‌گردد.

سامانه همتا پس از دریافت اطلاعات ارسالی گمرک، ابتدا صحت ظاهری و کامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی‌های دوسیمکارته، موجود بودن شماره سیمکارت جهت ارسال کد فعالسازی و . . .) را بررسی و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیسترکردن دستگاه و ارسال کد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می‌نماید.

بنابراین، اگر عوارض دستگاه خود را پرداخت نموده اید اما دستگاه شما هنوز در سامانه همتا ثبت نشده است، باید موضوع را از گمرک پیگیری نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل یا ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام گرفته و اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال گردد.

خاطر نشان می شود، در زمینه ثبت دستگاه مسافری و اصلاح و ویرایش اطلاعات هویتی مسافر و دستکاه ایشان، نیاز به هیچ گونه ارتباطی با همتا نبوده و به محض اینکه اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال شود، مشکل حل خواهد شد.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  بهروزناروئی · 1 سال پیش
  سلام.من تمام 8تا مرحله رو انجام دادم بعد نیازی نیست برم داخل سایت همتا قسمت ثبت مسافرتی مشخصاتو وارد کنم.اخه چندماه پیش ی بار ک یکی از دوستام ک خواست گوشیشو ثبت کنه بعد این 8مرحله رفت داخل سایت همتا هم ثبت کرد
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   خیر نیازی نیست. چند ماهی می شود که نیازی به ثبت در همتا نیست و فقط اطلاعات ارسالی از سمت گمرک توسط همتا فعال می شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  دانیال · 1 سال پیش
  سلام من یک دستگاه جی پی اس دسته دوم یکسال قبل از چین برام آوردن که یک سیمکارت داخلش قرار میگیره برای ارسال موقعیت خودش.متاسفانه شماره imei نداره.این دستگاه رو 10 روز قبل سیمکارت داخلش گذاشتم و از کار افتاد.تماس گرفتم گفتند شامل طرح رجیستری نیست!
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   خب شامل طرح رجیستری نیست و می توانید از آن استفاده کنید. مشکلی از سمت همتا نیست
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  آرامش · 1 سال پیش
  سلام

  خسته نباشید

  همه مراحل فوق با موفقیت انجام شده ولی کد فعال سازی از همتا نیومده قابل ذکر است پیامک مبنی بر اینکه دستگاه شما قانونی است ولی فعال نشده است از همتا برام اومده.

  برا گرفتن کد فعال سازی چند روز باید منتظر باشم ؟ یا چکار باید بکنم؟

  ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   در صورتی که پیامک حاوی کد فعالسازی دریافت نکرده اید از طریق سایت همتا، بخش ثبت گوشی مسافری می توانید کد فعالسازی را مشاهده و گوشی خود را فعال کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  نیما قربانی · 1 سال پیش
  سلام من گوشی را از فروشنده خریداری کردم گمرکیشا پرداخت کرد یه پیامم مبنی بر این که این گوشی جز گوشیای قانونی هس برام اومد ولی میگه هنوز فعال سازی نشده باشماره ۷۷۷۷ شماره گیری کنید من که کد فعالسازی ندارم چگونه کد فعالسازیشا بگیرم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   فروش گوشی مسافری به صورت تجاری غیرقانونی است و گوشی مسافری برای استفاده شخصی مسافر می باشد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  شیرین ح · 1 سال پیش
  سلام من گوشیمو رو دو روز پیش خریداری کردم و ثبت شده الان دوتا اس ام اس از سامانه همتا دریافت کردم که شناسه گوشی رو ارسال کرده و بالا نوشته مسافری ثبت شده برای فعال سازی مراجعه کنید باید چیکار کنم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   با کد فعال سازی موجود در پیامک گوشی خود را فعال کنید یا وارد سایت همتا شده و از طریق بخش درخواست مسافری، کد فعالسازی را مشاهده و گوشی را فعال کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ناصری · 1 سال پیش
  با سلام.گوشی خریدم اینترنتی و به صورت مسافری فعال شده مشکلی که در اینده پیش نخواهد امد.تفاوت ریجستر مسافری و معمولی چیست؟استفاده تجاری یعنی چه؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   استفاده تجاری منظور خرید و فروش تجاری توسط واحدهای تجاری و مغاره ها است. گوشی شما بدون گارانتی بوده و برای شما مشکلی بابت استفاده نیست.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مجید فاطمی نیا · 1 سال پیش
  سلام خسته نباشید من گوشی مسافری خرید کردم تقریبا 20 روز میگذره ولی هنوز کد فعال سازی برام نیومده تا 29 دی ماه فرصت دارم فقط
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   ارسال اطلاعات از طرف گمرک به همتا را از طریق گمرک پیگیری کنید. در صورت ارسال شدن اطلاعات با مرکز تماس همتا در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محسن · 1 سال پیش
  سلام من یه گوشی سامسونگ ثبت کردم اشتباهی فقط یکimei ثبت کردم پیام امد که imeiشماثبت شد ولی هیچ شناسه پرداختی به من نداد و هیچ کدفعالسازی تا به حال برام نیومده میگن اشتباهی ثبتکردی ایا راه حلی داره تشکر میکنم راهنمایی کنی خیلی نگران هستم ***
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   برای اصلاح اطلاعات یا مشکلات شناسه پرداخت با گمرک در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ابی · 1 سال پیش
  باسلام
  من وارد سایت گمرک شدم اطلاعتم وارد کردم برام پیام اومده که imei شما با موفقیت ثبت شده ولی من اصلا هزینه ایی پرداخت نکردم و سایت پرداخت باز نشد ولی ثبت شده .باید چیکار کنم ؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   هزینه پرداختی برای هر گوشی توسط گمرک تعیین می شود. با گمرک در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیر · 1 سال پیش
  سلام. گوشی رو بصورت پست از کانادا برا من فرستادن.بنده برا ثبت باید چطور اقدام کنم ؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  احسان ن · 1 سال پیش
  سلام

  من كد IMEI دوم گوشيمو تو سامانه گمرك ثبت نكردم. آيا مدارك در همتا ثبت مي شه؟ چكار بايد بكنم تا اين مشكل حل شه؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   پس از ثبت در همتا و فعالسازی دستگاه، افزودن دستگاه را انجام دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سجاد · 1 سال پیش
  با سلام
  وقتی گوشی به صورت مسافری ثبت شد چن وقت میتوان از آن گوشی در کشور استفاده کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   در صورتی که پس از ثبت با کد فعالسازی دریافت شده دستگاه فعال گردد، محدودیت زمانی برای استفاده وجود ندارد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  شقايق نوريان · 1 سال پیش
  سلام من در هفته پيش إز تركيه گوشى خريدم با سيمكارت تركيه الان اومدم ايران سيمكارت ايران انداختم پيام اومده تا دوهفته ديگه غير فعال ميشه چى كار كنم الان
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  آرمین · 1 سال پیش
  مبلغ گمرک به ریال است یا تومان ؟ نوشته شده 976248
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مجید آ · 1 سال پیش
  سلام
  مسافرانی که از مهلت ۳۰ روزه برای رجیستر کردن گوشی خودشون استفاده نکردن و سرویسشون قطع شده باید چیکار کنند؟ در قسمت راهنمای گمرک اشاره کرده که اگر مهلت ۳۰ روزه به پایان نرسیده از این طریق اقدام کنید و در غیر اینصورت امکان رجیستر کردن وجود نداره !! لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  روحانی · 1 سال پیش
  من تقریبا یه ماه پیش برگشتم ایران. گوشیمو هفته پیش تو سایت گمرک ریجستر کردم اما تا امروز هیچ پیام فعال سازی برای من ارسال نشده. فردا هم اخرین مهلت ریجستری و بعد گوشی کلا از دسترس خارج میشه. من چطوری بعدش این کد رو از همتا بگیرم؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   بابت زمان ارسال اطلاعات از گمرک به همتا، باید از طریق گمرک بررسی های لازم را انجام دهید. در هر حال پس از ثبت شدن در همتا و ارسال کد فعالسازی به شما، می توانید گوشی را فعال و از آن استفاده کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  س.زم · 1 سال پیش
  سلام. من يك گوشي هديه گرفتم از پسرم. امكانش هست كه شماره تلفن همراه خودم رو وارد كنم؟ اونوقت مشكلي نداره كه اين شماره به نام مسافر يعني پسرم نيست؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   شماره همراه باید متعلق به کد ملی باشد که در سامانه گمرک ثبت می شود. فرزندتان می تواند دستگاه خود را با انتقال مالکیت به شما هدیه دهد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سیدی · 1 سال پیش
  با سلام من گوشی هدیه دریافت کردم و به سایت آنلاین کمرگ رفتم و تا مرحله ی هشتم بالا که گفتید و واریز رو انجام دادم ممکنه بقیه کار رو راهنمایی کنید؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   منتظر باشید تا کد فعالسازی برای شما پیامک شود. سپس با داشتن کد فعالسازی آموزش فعالسازی دستگاه در همین سایت را مطالعه و انجام دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  پاتريك عيسي خاني · 1 سال پیش
  سلام دستگاه من iphone xs max 64 دو سيم كارته بود (يك سيمكارت فيزيكى و يك سيم كارت الكترونيكى كه در ايران غير فعال است) من فقط كد IMEI سيم فيزيكى را وارد كردم و پرداخت كردم، ايا كد فعال سازى براى من ارسال خواهد شد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   خیر، باید هر دو IMEI را وارد کنید. بابت اصلاح اطلاعات خود با گمرک در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سپهر پوزش · 1 سال پیش
  سلام بنده گوشی رو به صورت پستی دریافت کردم و در گمرک چهارراه لشکر هزینه گمرک و ثبت ریجستری رو انجام دادن
  چند روز طول میکشه کد فعال سازی پیامک شه؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 سال پیش
   پس از ارسال اطلاعات از گمرک به همتا، کد فعالسازی تولید و برای شما ارسال می شود. بابت زمان ارسال اطلاعات از گمرک به همتا، با گمرک در ارتباط باشید.