آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی

ثبت دستگاه، صرفاً در گمرک

مسافران سفرهای خارجی، دقت داشته باشند در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده‌اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، ابتدا باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود.

چقدر طول می‌کشد تا کد فعالسازی برایم ارسال شود؟

پس از ثبت اطلاعات در گمرک و پرداخت عوارض، صفحه‌ی ارسال اطلاعات به همتا نمایان می‌شود که با انتخاب گزینه ارسال اطلاعات به همتا اطلاعات برای سامانه همتا ارسال می‌شود و در صورت تأیید اطلاعات توسط سامانه همتا، پیامکی برای پرداخت تعرفه بابت خدمات همتا به شما ارسال می‌شود. پس از پرداخت این هزینه در سامانه همتا، بلافاصله کد فعال‌سازی به شماره سیم‌کارت ثبت شده در گمرک پیامک می‌شود.

لازم به ذکر است که فقط دستگاه‌هایی که اطلاعات آنها صحیح و کامل باشد ثبت می‌شوند.

دستگاه را ثبت کرده و پیام قانونی بودن دریافت کرده‌ام اما کد فعالسازی برایم ارسال نشده است

در صورتی که دستگاه را به صورت مسافری ثبت کرده‌اید و دستگاه‌تان قانونی شده است ولی کد فعال‌سازی برای شما ارسال نشده است، با شماره همراهی که در گمرک ثبت کرده‌اید به سایت همتا به ادرس hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. در بخش "ثبت اطلاعات مسافری" کد فعال‌سازی دستگاه مربوطه را مشاهده نمائید.

سپس فرایند فعال‌سازی را طبق آموزش فعال‌سازی دستگاه انجام دهید.

 پرداخت عوارض دستگاه در گمرک، صرفاً برای مسافران سفرهای خارجی، به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. توصیه اکید می‌شود، جهت راحتی و تسریع در انجام فرآیند ثبت، از روش اینترنتی استفاده شود.

دقت داشته باشید مسافران سفرهای داخلی، امکان ثبت دستگاه به صورت مسافری را ندارند.

 

روش اول: پرداخت عوارض در گمرک به‌صورت اینترنتی

مسافران خارجی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، نسبت به پرداخت عوارض دستگاه خود اقدام نماید. لازم به ذکر است بنا اطلاع‌رسانی گمرک در سایت پرداخت مسافری، مسافران فقط تا 3 ماه پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سایت گمرک، دستگاه خود را ثبت نمایند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه (IMEI) دستگاه مسافر نخواهد داشت.

نحوه ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سایت اینترنتی گمرک، به‌صورت تصویری در زیر آورده شده است.

 

مرحله یک:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، مراجعه کنید.

پس از ورود به سایت اینترنتی گمرک، در صفحه اول شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نمایید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در دستگاه‌های معتبر و استاندارد، هر 3 شناسه (IMEI) درج شده در هر 3 محل، با یکدیگر یکسان است. بنابراین دقت داشته باشید که عوارض را برای شناسه (IMEI) واقعی دستگاه‌تان پرداخت کنید، چون در صورت رخ دادن اشتباه در وارد کردن شناسه (IMEI)، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

ثبت تمام شناسه (IMEI) های دستگاه در گمرک

دقت داشته باشید چنانچه دستگاه شما دوسیمکارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است، با استفاده از علامت مثبت (+) سبز رنگ در پایین کادر سفید، حتما سایر شناسه‌ (IMEI)ها را نیز وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، گزینه دریافت اطلاعات از سامانه همتا را انتخاب کنید.

خطای استعلام IMEI از سامانه همتا

برای آشنایی با خطاهای سامانه و راه حل‌ها، می‌توانید صفحه خطاهای "استعلام شناسه از سامانه همتا" را ملاحظه نمائید.

 

مرحله دو:

در مرحله بعدی پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیراین صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، مدل و مشخصات فنی گوشی و نوع دستگاه را از لیست انتخاب می‌کنیم.

یکسان بودن برند و مدل انتخاب شده با دستگاه

دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات انتخاب شده در این مرحله با دستگاه انطباق نداشته باشد با وجود پرداخت عوارض، امکان دارد دستگاه شما ثبت نگردد.

بنابراین حتما در ورود اطلاعات و انتخاب برند و مدل، نهایت دقت مبذول گردد.

 

مرحله چهارم:

پس از انتخاب برند، مدل و مشخصات فنی، باید اطلاعات هویتی مسافر وارد شود. ابتدا باید تابعیت مسافر انتخاب شود. اگر تابعیت مسافر، ایرانی است دقت داشته باشید حتماً باید شماره سیم‌کارت، کد ملی و شماره گذرنامه وارد شده، متعلق به شخص مسافر باشد. در غیر این صورت سایت گمرک، به مرحله بعد نخواهد رفت. درصورتی‌که مسافر، از اتباع غیرایرانی است، بایستی گزینه مربوطه را انتخاب نماید.

 

مرحله پنجم:

در ادامه یک کد امنیتی به شماره سیم‌کارتی که در مرحله قبل وارد شد، ارسال می‌گردد. این کد باید در قسمت مربوطه وارد شده و گزینه ادامه انتخاب شود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیراین صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه ی حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

 

مرحله هفتم:

با انتخاب گزینه پرداخت، صفحه پرداخت اینترنتی نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است تا درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب شود.

 

مرحله هشتم:

در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، حقوق و عوارض گمرکی تعیین‌شده پرداخت می‌شود.

 

مرحله نهم:

پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می‌شود.

دقت داشته باشید حتماً کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نزد خود نگه دارید.

 

مرحله دهم:

پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

 

مرحله یازدهم:

پس از انتخاب گزینه ی ارسال اطلاعات به همتا پیغام زیر نمایش داده می‌شود.

 

مرحله دوازدهم:

پس از ارسال اطلاعات به همتا، یک پیامک برای پرداخت مبلغ 3/074 تومان (بابت خدمات همتا) به شماره سیم‌کارت وارد شده در مرحله 4 ارسال می‌شود. در این مرحله می‌توانید با کلیک بر روی لینک داخل پیامک یا ورود به پنل کاربری (کارتابل) خود در همتا هزینه مذکور را پرداخت و کد فعالسازی را دریافت کنید. در ادامه مراحل از طریق کارتابل آموزش داده می‌شود.

 

مرحله سیزدهم:

پس از ورود به کارتابل خود در سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، وارد بخش "اطلاعات ثبت مسافری" می‌شویم. سپس بر روی گزینه "کلیک کنید" در جلوی اطلاعات گوشی مذکور کلیک می‌کنیم.

 

مرحله چهاردهم:

در این مرحله وارد صفحه نمایش اطلاعات دستگاه خود می‌شوید. در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح است بر روی گزینه "تایید و پرداخت" کلیک می‌کنیم. لازم به ذکر است در صورت کلیک بر روی لینک موجود در پیامک همتا، مستقیماً به این صفحه هدایت می‌شوید.

 

مرحله پانزدهم:

در صفحه درگاه پرداخت، اطلاعات یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب و کد امنیتی نشان داده شده را وارد می‌کنیم و سپس بر روی گزینه "پرداخت" کلیک می‌کنیم.

انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد

در صورتی که با خطای "انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد" مواجه شدید، به وسیله سایر کارت‌های بانکی خود اقدام به پرداخت نمایید. خطاهای مربوط به این صفحه (صفحه درگاه پرداخت) مربوط به شبکه بانکی می‌باشد و می‌توانید با تماس با بانک صادر کننده کارت خود مشکل را بررسی و رفع نمایید.

 

مرحله شانزدهم:

در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شود، به صورت اتوماتیک به صفحه پرداخت موفقیت‌آمیز همتا برگشت داده می‌شوید.

 

مرحله هفدهم:

حال برای مشاهده کد فعالسازی دستگاه، بر روی گزینه "مشاهده کد فعالسازی دستگاه" کلیک می‌کنیم.

 

مرحله هجدهم:

در این مرحله به صفحه "اطلاعات ثبت مسافری" برگشت داده می‌شوید و کد فعالسازی دستگاه برای شما نشان داده می‌شود. همچنین این کد از طریق پیامک به شماره سیم‌کارتی که در مرحله 4 وارد کرده‌اید نیز ارسال می‌شود.

 

روش دوم: پرداخت حقوق گمرکی در هنگام ورود به کشور در دفاتر گمرک

مسافر می‌تواند در حین ورود به کشور با مراجعه به دفاتر گمرک مستقر در فرودگاه (یا پایانه‌های مرزی)، دستگاه خود را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت نماید. لازم به ذکر است تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، بر اساس آکبند یا کارکرده (دست‌دوم) بودن دستگاه، به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزش دستگاه مسافر، توسط گمرک تعیین می‌شود. پس از اظهار دستگاه و پرداخت حقوق گمرکی آن، برای مسافر پته (مجوز) گمرکی صادر می‌گردد که معمولاً در قسمت توضیحات آن، نام شخص مسافر، شماره پاسپورت، مدل، برند و شناسه (IMEI) دستگاه ذکر گردیده است. لازم است تا مرحله نهایی ثبت و فعال‌سازی موفق دستگاه در همتا، این اسناد نزد مسافر باقی بماند تا در صورت مشکلات احتمالی، قابل پیگیری باشد.

تصویر نمونه پته (مجوز) گمرکی در زیر آورده شده است.

اقدامات لازم در صورت عدم دریافت کد فعال سازی از همتا با وجود ثبت دستگاه در گمرک

این امکان وجود دارد که شخص متقاضی نسبت به پرداخت عوارض گمرکی اقدام نماید، اما گمرک ج.ا.ا با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند. بنابراین پرداخت موفق در سامانه گمرک لزوماً موجب ارسال اطلاعات توسط گمرک برای سامانه همتا نمی‌گردد.

سامانه همتا پس از دریافت اطلاعات ارسالی گمرک، ابتدا صحت ظاهری و کامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی‌های دوسیمکارته، موجود بودن شماره سیمکارت جهت ارسال کد فعالسازی و . . .) را بررسی و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیسترکردن دستگاه و ارسال کد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می‌نماید.

بنابراین، اگر عوارض دستگاه خود را پرداخت نموده اید اما دستگاه شما هنوز در سامانه همتا ثبت نشده است، باید موضوع را از گمرک پیگیری نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل یا ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام گرفته و اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال گردد.

خاطر نشان می شود، در زمینه ثبت دستگاه مسافری و اصلاح و ویرایش اطلاعات هویتی مسافر و دستکاه ایشان، نیاز به هیچ گونه ارتباطی با همتا نبوده و به محض اینکه اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال شود، مشکل حل خواهد شد.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی · 1 ماه پیش
  اگه گوشی رو پست کرده باشن و توسط مسافر وارد نشده باشه،باید چیکار کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر برای دستگاه های پستی مبلغ عوارض بدون نیاز به پاسپورت در هنگام دریافت گوشی در گمرک پرداخت میگردد و اطلاعات برای همتا ارسال میگردد در صورت تایید اطلاعات کد فعال سازی در اختیار شما قرار میگیرد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فرزاد · 1 ماه پیش
  سلام من گوشی برام از هلند فرستادن بعد هزینه گمرکی تپ دفتر گمرک پرداخت کردم گفتن بعد از یک ماه کد فعالسازی از طرف همتا میاد اما هنوز کد فعالسازی نیامده چه کاری انجام دهم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 1 ماه پیش
  با سلام.
  من مقیم خارج از کشور هستم. چند ماه پیش قصد داشتم گوشی خودم رو رجیستر کنم مراحل رو تا قبل پرداخت هزینه گمرک انجام دادم ولی به علت هزینه بالا منصرف شدم. الان یک گوشی برای یکی از اقوام آوردم و قصد رجیستر کردن رو دارم ولی زمانی که به سایت https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister مراجعه میکنم با پیغام خطا مواجه میشم که میگه هر مسافر یک گوشی می تواند ثبت کند. شما شماره IMEI فلان را ثبت کرده اید.
  چطور می تونم این مشکل رو حل کنم؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Mehran Pashaee · 1 ماه پیش
  سلام روز بخیر
  ببخشید گوشی oneplus 7t pro mclaren قابل ریجستر شدن هست در ایران؟
  و دیگری اینکه امگان مشاهده مبلغ ریجستری برای گوشی های مختلف هست یا نه ؟ ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر بله امکان پذیر می باشد و چنانچه مدل و برند در گمرک موجود نبود میتوانید از طریق میز خدمت گمرک ( help.irica.ir ) پیگیری کنید.
   در خصوص سوال دوم لطفا از طریق سایت https://epl.irica.gov.ir/TscViewPage?0 یا مراجعه به گمرک پیگیری کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حیدری · 1 ماه پیش
  چرا وارد سایت رجستری گوشی مسافر از طریق اینترنت نمی شه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر لطفا در خصوص پیگیری این موارد به گمرک مراجعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  عمادی · 1 ماه پیش
  سلام وقت بخیر
  آدرس سایت گمرک روهر چی میزنم باز نمیشه علت چیست؟ ممنون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر لطفا جهت پیگیری مشکلات سایت گمرک به گمرک مراجعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مسعودالهامی خراسانی · 1 ماه پیش
  در سامانۀ
  همتا تمام مراحل ثبت تلفن و پرداخت عوارض را به عنوان مسافردادم. آخرین پیام می
  گوید ثبت (شماره آی ام ای آی) با موفقیت انجام شد. ارسال به همتا.

  ولی وقتی دکمه ارسال را می زنم پیام "خطا در ارسال
  اطلاعات به همتا" را دریافت می کنم. لطفاً راهنمائی فرمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امین · 1 ماه پیش
  سلام
  هر مسافر چندتا گوشی پلمپ و یا باز شده از پلمپ ولی داخل جعبه میتونه با خودش بیاره؟ در مورد این مسائل با چه شماره ای میشه تماس گرفت و اطلاعات کسب کرد؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ر نصیری · 1 ماه پیش
  سلام، خواهرم برای تعطیلات کریسمس برای ۲۵ روز به ایران می‌آید و گوشی‌اش تا بحال در ایران روشن نشده. برای ثبت گوشی همراهش در همتا باید اقدام شود؟
  یا چون سفر زیر یک ماه است نیاز نیست؟

  و اگر نیاز نیست، سال بعد که دوباره به ایران سفر کند با همین گوشی، میتواند باز از آن استفاده کند یا قابل استفاده دیگر نمیباشد؟!
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر در صورتی که دستگاه را در گمرک ثبت کند به صورت دائمی در هربار ورود به کشور میتواند از دستگاه استفاده کند .
   در غیر اینصورت سی روز امکان استفاده از دستگاه را دارد و در ورود بعدی به کشور می تواند دستگاه را ثبت و استفاده کند.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  نیل ش · 1 ماه پیش
  با سلام

  دوهفته دیگه قرار یک گوشی از اروپا از طریق یکی از اشنایان برام فرستاده بشه
  سوالم اینجاست ایا فرقی داره که به محض ورود ایشون به فرودگاه به گمرک مراجعه کنن و بگن گوشی اوردن یا میتونن بعدا از طریق اینترنت ریجستری گوشی انجام بشه؟ کدوم روش سیف تر هست؟ ممنون میشم پاسخ بدین
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر ثبت گوشی مسافری به صورت آنلاین در سایت گمرک هم میتواند انجام شود لطفا این صفحه را کامل مطالعه کنید توضیح داده شده است.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مهدی · 1 ماه پیش
  با سلام من شناسه پرداخت دریافت کردم ولی مبلغ را روز بعد از طریق سایت پرداختهای دولتی پرداخت کردم ( به علت مشکل در درگاه پرداخت و با رمز دوم). چگونه میتوان اطلاعات را به همتا انتقال داد و دستگاه را ثبت کرد؟ (دارای کد پیگیری بانکی و داخلی هم هستم)
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  بهار مرادی · 1 ماه پیش
  با سلام
  حدود سه ماه پیش برایم یک گوشی آیفون ایکس مکس از خارج از ایران فرستادند،الان دچارمشکل شامل وارانتی شده که باید دوباره به همانجا فرستاده شود و گوشی جدید گرفته شود،سوال من اینه که هزینه رجیستری مجددباید پرداخت شود؟چون این دستگاه کلا پس فرستاده میشود و گوشی جدید جایگزین خواهد شد وباهمون سیم کارت فعال خواهد شد؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Sattar · 1 ماه پیش
  سلام اگه به گوشی ازخارج با پست برا من بفرستن گمرکی یارجستریشوچطورپرداخت کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر برای گوشی های پستی مبلغ عوارض گوشی بدون نیاز به پاسپورت در اداره پست پرداخت می گردد سپس اطلاعات دستگاه برای سامانه همتا ارسال می شود
   در صورت تایید اطلاعات کد فعال سازی در اختیار شما قرار میگیرد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فرزاد فرهودی · 1 ماه پیش
  سلام و احترام.وقت بخیر...دوست بنده یک عدد گوشی آیفون از انگلیس خریده است و به عنوان هدیه میخواهد با پست DHL کشور لندن برایم به ایران ارسال کند..آیا در ایران میتوانم استفاده کنم..لطفا راهنمای بفرمایید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر برای گوشی های پستی مبلغ عوارض گوشی بدون نیاز به پاسپورت در اداره پست پرداخت می گردد سپس اطلاعات دستگاه برای سامانه همتا ارسال می شود و در صورت تایید اطلاعات کد فعال سازی در اختیار شما قرار میگیرد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  غلام · 1 ماه پیش
  اقا پشتیبانی گمرگ چیه چرا نمیشه باهاشون ارتباط برقرار کرد به غیر از حضوری
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حمید · 1 ماه پیش
  یه چند روزی میشه سایت گمرگ کد امنیتی ارسال نمیکنه اختلال پیامکی داره لطفا از همتا ی عریز شما پیگیری کنید جواب مارو نمیدن یا بگن کی درست میشه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر مواردی که به گمرک مرتبط می باشد باید از سمت گمرک پیگیری شود می توانید جهت پیگیری حضورا به گمرک مراجعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 1 ماه پیش
  سلام خسته نباشی
  اقا چرا سایت گمرک کد امنیتی ارسال نمیکنه
  مهلت گذرنامه های ما رو به اتمامه
  اصلا گمرگ هیچ پشتیبانی نداره یا اصلا جواب نمیدن لطفا شما پیگیری کنید تو رو خدا
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر مواردی که به گمرک مرتبط می باشد باید از سمت گمرک پیگیری شود می توانید جهت پیگیری حضورا به گمرک مراجعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  س خ · 1 ماه پیش
  سلام
  در مرحله 5 چقدر طول میکشه پیامک کد امنیتی به گوشی ارسال بشه؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد زنگنه · 1 ماه پیش
  سلام میخام گوشی ریجستر کنم ولی وقتی اطلاعاتم رو وارد میکنم و شمارمو میزنم در مرحله 5 که باید کد امنیتی برای سیمکارتم ارسال بشه این کد رو دریافت نمیکنم. مشکلش چیه؟؟؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  یوسف نجفی · 1 ماه پیش
  با سلام و روز بخیر
  آیا سایت epl.irica.irمعتبر است برای رجیستری یا نه ؟


  بعد اینکه سامانه گمرک چرا بستس برای رجیستری گوشی