شناسایی هوشمند مشکلات

آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی

ثبت دستگاه، صرفاً در گمرک

مسافران سفرهای خارجی، دقت داشته باشند در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده‌اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، ابتدا باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود.

چقدر طول می‌کشد تا کد فعالسازی برایم ارسال شود؟

پس از ثبت اطلاعات در گمرک و پرداخت عوارض، صفحه‌ی ارسال اطلاعات به همتا نمایان می‌شود که با انتخاب گزینه ارسال اطلاعات به همتا اطلاعات برای سامانه همتا ارسال می‌شود و در صورت تأیید اطلاعات توسط سامانه همتا، پیامکی برای پرداخت تعرفه بابت خدمات همتا به شما ارسال می‌شود. پس از پرداخت این هزینه در سامانه همتا، بلافاصله کد فعال‌سازی به شماره سیم‌کارت ثبت شده در گمرک پیامک می‌شود.

لازم به ذکر است که فقط دستگاه‌هایی که اطلاعات آنها صحیح و کامل باشد ثبت می‌شوند.

دستگاه را ثبت کرده و پیام قانونی بودن دریافت کرده‌ام اما کد فعالسازی برایم ارسال نشده است

در صورتی که دستگاه را به صورت مسافری ثبت کرده‌اید و دستگاه‌تان قانونی شده است ولی کد فعال‌سازی برای شما ارسال نشده است، با شماره همراهی که در گمرک ثبت کرده‌اید به سایت همتا به ادرس hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. در بخش "ثبت اطلاعات مسافری" کد فعال‌سازی دستگاه مربوطه را مشاهده نمائید.

سپس فرایند فعال‌سازی را طبق آموزش فعال‌سازی دستگاه انجام دهید.

 پرداخت عوارض دستگاه در گمرک، صرفاً برای مسافران سفرهای خارجی، به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می‌گیرد. توصیه اکید می‌شود، جهت راحتی و تسریع در انجام فرآیند ثبت، از روش اینترنتی استفاده شود.

دقت داشته باشید مسافران سفرهای داخلی، امکان ثبت دستگاه به صورت مسافری را ندارند.

 

روش اول: پرداخت عوارض در گمرک به‌صورت اینترنتی

مسافران خارجی می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، نسبت به پرداخت عوارض دستگاه خود اقدام نماید. لازم به ذکر است بنا اطلاع‌رسانی گمرک در سایت پرداخت مسافری، مسافران فقط تا 3 ماه پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سایت گمرک، دستگاه خود را ثبت نمایند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه (IMEI) دستگاه مسافر نخواهد داشت.

نحوه ثبت شناسه (IMEI) دستگاه در سایت اینترنتی گمرک، به‌صورت تصویری در زیر آورده شده است.

 

مرحله یک:

در اولین مرحله به سایت اینترنتی گمرک به نشانیepl.irica.gov.ir/ImeiRegister ، مراجعه کنید.

پس از ورود به سایت اینترنتی گمرک، در صفحه اول شناسه (IMEI) دستگاه خود را وارد نمایید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در دستگاه‌های معتبر و استاندارد، هر 3 شناسه (IMEI) درج شده در هر 3 محل، با یکدیگر یکسان است. بنابراین دقت داشته باشید که عوارض را برای شناسه (IMEI) واقعی دستگاه‌تان پرداخت کنید، چون در صورت رخ دادن اشتباه در وارد کردن شناسه (IMEI)، امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

ثبت تمام شناسه (IMEI) های دستگاه در گمرک

دقت داشته باشید چنانچه دستگاه شما دوسیمکارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است، با استفاده از علامت مثبت (+) سبز رنگ در پایین کادر سفید، حتما سایر شناسه‌ (IMEI)ها را نیز وارد نمایید. پس از تکمیل اطلاعات، گزینه دریافت اطلاعات از سامانه همتا را انتخاب کنید.

خطای استعلام IMEI از سامانه همتا

برای آشنایی با خطاهای سامانه و راه حل‌ها، می‌توانید صفحه خطاهای "استعلام شناسه از سامانه همتا" را ملاحظه نمائید.

 

مرحله دو:

در مرحله بعدی پاسخ استعلام از سامانه همتا نمایش داده می‌شود، اگر برند و مدل نمایش داده شده با برند و مدل دستگاه شما مطابقت دارد، گزینه ادامه را انتخاب کنید، در غیراین صورت با پشتیبانی سامانه همتا 096366 تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، مدل و مشخصات فنی گوشی و نوع دستگاه را از لیست انتخاب می‌کنیم.

یکسان بودن برند و مدل انتخاب شده با دستگاه

دقت داشته باشید چنانچه اطلاعات انتخاب شده در این مرحله با دستگاه انطباق نداشته باشد با وجود پرداخت عوارض، امکان دارد دستگاه شما ثبت نگردد.

بنابراین حتما در ورود اطلاعات و انتخاب برند و مدل، نهایت دقت مبذول گردد.

 

مرحله چهارم:

پس از انتخاب برند، مدل و مشخصات فنی، باید اطلاعات هویتی مسافر وارد شود. ابتدا باید تابعیت مسافر انتخاب شود. اگر تابعیت مسافر، ایرانی است دقت داشته باشید حتماً باید شماره سیم‌کارت، کد ملی و شماره گذرنامه وارد شده، متعلق به شخص مسافر باشد. در غیر این صورت سایت گمرک، به مرحله بعد نخواهد رفت. درصورتی‌که مسافر، از اتباع غیرایرانی است، بایستی گزینه مربوطه را انتخاب نماید.

 

مرحله پنجم:

در ادامه یک کد امنیتی به شماره سیم‌کارتی که در مرحله قبل وارد شد، ارسال می‌گردد. این کد باید در قسمت مربوطه وارد شده و گزینه ادامه انتخاب شود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله سایت گمرک، شناسه پرداخت و مبلغ تعیین‌شده حقوق و عوارض گمرکی و اطلاعات هویتی را نمایش می‌دهد. در صورت تایید اطلاعات گزینه پرداخت را انتخاب کنید در غیراین صورت بنا به تغییرات مورد نیاز گزینه ی حذف یا برگشت به مرحله اول را انتخاب نمایید.

 

مرحله هفتم:

با انتخاب گزینه پرداخت، صفحه پرداخت اینترنتی نمایش داده می‌شود. در این مرحله لازم است تا درگاه پرداخت اینترنتی انتخاب شود.

 

مرحله هشتم:

در نهایت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، حقوق و عوارض گمرکی تعیین‌شده پرداخت می‌شود.

 

مرحله نهم:

پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی، پیغامی مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن این فرآیند نمایش داده می‌شود.

دقت داشته باشید حتماً کد پیگیری داخلی، کد پیگیری بانکی و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نزد خود نگه دارید.

 

مرحله دهم:

پس از تکمیل فرآیند خرید به سایت گمرک برمی‌گردید و پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت شناسه دستگاه نمایش داده می‌شود. پس از نمایش این پیغام گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر در این مرحله گزینه ارسال اطلاعات به همتا را انتخاب نکنید اطلاعات شما برای سامانه همتا ارسال نخواهد شد و لذا کد فعالسازی دستگاه به صورت آنی برای شما پیامک نخواهد شد.

 

مرحله یازدهم:

پس از انتخاب گزینه ی ارسال اطلاعات به همتا پیغام زیر نمایش داده می‌شود.

 

مرحله دوازدهم:

پس از ارسال اطلاعات به همتا، یک پیامک برای پرداخت مبلغ 3/074 تومان (بابت خدمات همتا) به شماره سیم‌کارت وارد شده در مرحله 4 ارسال می‌شود. در این مرحله می‌توانید با کلیک بر روی لینک داخل پیامک یا ورود به پنل کاربری (کارتابل) خود در همتا هزینه مذکور را پرداخت و کد فعالسازی را دریافت کنید. در ادامه مراحل از طریق کارتابل آموزش داده می‌شود.

 

مرحله سیزدهم:

پس از ورود به کارتابل خود در سایت همتا به آدرس hamta.ntsw.ir، وارد بخش "اطلاعات ثبت مسافری" می‌شویم. سپس بر روی گزینه "کلیک کنید" در جلوی اطلاعات گوشی مذکور کلیک می‌کنیم.

 

مرحله چهاردهم:

در این مرحله وارد صفحه نمایش اطلاعات دستگاه خود می‌شوید. در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح است بر روی گزینه "تایید و پرداخت" کلیک می‌کنیم. لازم به ذکر است در صورت کلیک بر روی لینک موجود در پیامک همتا، مستقیماً به این صفحه هدایت می‌شوید.

 

مرحله پانزدهم:

در صفحه درگاه پرداخت، اطلاعات یکی از کارت‌های بانکی عضو شتاب و کد امنیتی نشان داده شده را وارد می‌کنیم و سپس بر روی گزینه "پرداخت" کلیک می‌کنیم.

انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد

در صورتی که با خطای "انجام تراکنش برای دارنده کارت امکان پذیر نمی باشد" مواجه شدید، به وسیله سایر کارت‌های بانکی خود اقدام به پرداخت نمایید. خطاهای مربوط به این صفحه (صفحه درگاه پرداخت) مربوط به شبکه بانکی می‌باشد و می‌توانید با تماس با بانک صادر کننده کارت خود مشکل را بررسی و رفع نمایید.

 

مرحله شانزدهم:

در صورتی که پرداخت با موفقیت انجام شود، به صورت اتوماتیک به صفحه پرداخت موفقیت‌آمیز همتا برگشت داده می‌شوید.

 

مرحله هفدهم:

حال برای مشاهده کد فعالسازی دستگاه، بر روی گزینه "مشاهده کد فعالسازی دستگاه" کلیک می‌کنیم.

 

مرحله هجدهم:

در این مرحله به صفحه "اطلاعات ثبت مسافری" برگشت داده می‌شوید و کد فعالسازی دستگاه برای شما نشان داده می‌شود. همچنین این کد از طریق پیامک به شماره سیم‌کارتی که در مرحله 4 وارد کرده‌اید نیز ارسال می‌شود.

ضرورت فعالسازی دستگاه

پس از مشاهده و دریافت کد فعالسازی، لازم است دستگاه را برای خود فعال کنید. برای اینکار آموزش فعال‌سازی دستگاه را مشاهده نمایید.

 

روش دوم: پرداخت حقوق گمرکی در هنگام ورود به کشور در دفاتر گمرک

مسافر می‌تواند در حین ورود به کشور با مراجعه به دفاتر گمرک مستقر در فرودگاه (یا پایانه‌های مرزی)، دستگاه خود را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت نماید. لازم به ذکر است تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، بر اساس آکبند یا کارکرده (دست‌دوم) بودن دستگاه، به عهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزش دستگاه مسافر، توسط گمرک تعیین می‌شود. پس از اظهار دستگاه و پرداخت حقوق گمرکی آن، برای مسافر پته (مجوز) گمرکی صادر می‌گردد که معمولاً در قسمت توضیحات آن، نام شخص مسافر، شماره پاسپورت، مدل، برند و شناسه (IMEI) دستگاه ذکر گردیده است. لازم است تا مرحله نهایی ثبت و فعال‌سازی موفق دستگاه در همتا، این اسناد نزد مسافر باقی بماند تا در صورت مشکلات احتمالی، قابل پیگیری باشد.

تصویر نمونه پته (مجوز) گمرکی در زیر آورده شده است.

اقدامات لازم در صورت عدم دریافت کد فعال سازی از همتا با وجود ثبت دستگاه در گمرک

این امکان وجود دارد که شخص متقاضی نسبت به پرداخت عوارض گمرکی اقدام نماید، اما گمرک ج.ا.ا با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، دستگاه را فاقد شرایط ثبت مسافری تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند. بنابراین پرداخت موفق در سامانه گمرک لزوماً موجب ارسال اطلاعات توسط گمرک برای سامانه همتا نمی‌گردد.

سامانه همتا پس از دریافت اطلاعات ارسالی گمرک، ابتدا صحت ظاهری و کامل بودن اطلاعات دریافتی (از جمله صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی‌های دوسیمکارته، موجود بودن شماره سیمکارت جهت ارسال کد فعالسازی و . . .) را بررسی و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، نسبت به رجیسترکردن دستگاه و ارسال کد فعالسازی برای فرد متقاضی اقدام می‌نماید.

بنابراین، اگر عوارض دستگاه خود را پرداخت نموده اید اما دستگاه شما هنوز در سامانه همتا ثبت نشده است، باید موضوع را از گمرک پیگیری نمایید تا در صورت نیاز به تکمیل یا ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام گرفته و اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال گردد.

خاطر نشان می شود، در زمینه ثبت دستگاه مسافری و اصلاح و ویرایش اطلاعات هویتی مسافر و دستکاه ایشان، نیاز به هیچ گونه ارتباطی با همتا نبوده و به محض اینکه اطلاعات اصلاح شده از طرف گمرک برای همتا ارسال شود، مشکل حل خواهد شد.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سحر · 1 ماه پیش
  سلام من گوشیم رو از خارج خریدم و یه سالی میشه که استفاده نکردم حالا باید چجوری فعالش کنم خیلی وقته پیامش اومده ولی من ندیدم.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 1 ماه پیش
   با سلام مسافران سفرهای خارجی، دقت داشته باشند در صورتی که دستگاهی را از خارج کشور تهیه نموده‌اند و تمایل دارند بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه خود استفاده نمایند باید نسبت به ثبت دستگاه خود اقدام نمایند. برای ثبت دستگاه، ابتدا باید عوارض دستگاه در گمرک پرداخت شود. اما بدلیل اینکه از زمان ورود شما به کشور یکسال گذشته است جزییات ضوابط گمرک در ثبت دستگاه های مسافری را باید به صورت دقیق تر از گمرک جویا شوید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رضا · 2 ماه پیش
  سلام. من سه سال پیش در سفر کوتاه گوشی ایفون خود را رجیستر نکردم و بعد سی روز گوشی غیرفعال شد و بعد به خارج برگشتم الان آیا می‌توانم در سفر ماه آینده به کشور گوشی خود را رجیستر و استفاده نمایم؟ ضمنا از خارج امکان دسترسی به سایت گمرک نیست ممنون میشم پاسخ بنده را لطف کنید.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر درصورتی که گوشی را از خارج از کشور خریداری کرده اید پس از ورود به ایران نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنید. همین صفحه را مطالعه نمایید
   پرداخت گمرکی گوشی بعد از ورود به ایران انجام می شود برای اطلاع بیشتر از گمرک پیگیری نمایید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمود جعفری · 2 ماه پیش
  سلام گوشی که بعنوان کادو و پستی از کره جنوبی دریافت کردم نحویه فعالسازی به چه صورتی میباشد
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   با سلام در صورتی که دستگاه را به صورت پستی برای شما ارسال کرده‌اند، اداره پست گمرک در هنگام تحویل دستگاه به شما، اطلاعات شما و عوارض گوشی را دریافت می کند و به گمرک ارسال می‌کند سپس دستگاه شما ثبت و فعال می‌شود.
   درصورتیکه همراه مسافر وارد شده بااطلاعات شخص مسافر با مطالعه همین صفحه فرایندثبت دستگاه مسافری را انجام دهید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  کمال · 2 ماه پیش
  با سلام و عرض وقت بخیر

  بعد از دادن عوارض برای گوشی ام در سایت گمرک با خطای 504 روبرو شدم در حالیکه که پول از حسابم کم شٔده است. ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید چه طور باید گوشی ام را فعال کنم.

  با تشکر.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  امیرحسین ن.ا · 2 ماه پیش
  عرض ادب و احترام،‌ وقت بخیر.
  ببخشید من یک گوشی که بصورت مسافری وارد شده خریداری کردم،
  فروشنده گفت حدودا ۱۴ روز طول می‌کشه کد فعالسازی دریافت بشه، بعد از این مدت تماس گرفتم میگن ما درخواست زدیم ولی همتا رد کرده؛ دوباره درخواست ثبت میکنیم، تا ۱۴ روز دیگه مشخص میشه.
  وقتی هم خودم سریال رو چک میکنم خطا میزنه که : " شناسه دستگاه قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت ".
  .
  میخواستم بدونم آیا روند ثبت درخواست برای ثبت گمرک و ریجستری به این صورت هست؟
  خواهشا راهنمایی کنید. باتشکر ?
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر چنانچه دستگاه را داخل ایران خریداری کرده ایدودر پاسخ استعلام اصالت http://hmti.ir/04 غیر قانونی اعلام شده دستگاه را به فروشنده عودت دهید چنانچه فروشنده همکاری نکرد میتوانید ثبت شکایت نمایید.
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی : http://hmti.ir/10
   آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان : http://hmti.ir/11
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی عسکری کفراج · 2 ماه پیش
  سلام من مبلغ عوارض گمرک رو پرداخت کردم ولی وقتی می خوام مبلغ ۳۰۷۴ ریال رو پرداخت کنم تو درگاه اینترنتی مینویسه"مبلغ تراکنش اصلی نا معتبر است" و پرداخت نمیکنه مبلغ رو ...الان ۱۰ روزه این مشکل رو دارم باید چیکار کنم؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر لطفا به وسیله سایر کارت‌های بانکی خود اقدام به پرداخت نمایید. خطاهای مربوط به صفحه درگاه پرداخت مربوط به شبکه بانکی می‌باشد و می‌توانید با تماس با بانک صادر کننده کارت خود مشکل را بررسی و رفع نمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فریدون مختارزاده · 2 ماه پیش
  سلام وقتی سریال گوشی رو ثبت میکنم میگه برند گوشی در سامانه ثبت نشده است
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیرلطفا جهت ثبت درخواست پیگیری، به میز خدمت الکترونیک گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس http://help.irica.ir مراجعه فرمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فاطمه · 2 ماه پیش
  سلام.من چطوری میتونم پیگیری کنم که ایا کسی از کد رجیستری من بدون اطلاعم استفاده کرده برای ثبت گوشی یا نه؟ لظفا دقیق راهنمایی کنید.سایت خیلی مبهمه و جواب سوالمو پیدانکردم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد · 2 ماه پیش
  سلام وقتتون بخیر من توی سایت گمرگ مبلغ رجیستری رو پرداخت کردم. حالا که میخوام توی همتا وارد پنل خودم بشوم و کدفعالسازی رو بگیرم اجازه ثبت نام نمیده و میگه درخواست نامعتبر.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر در صورتی که قصد ثبت نام در سامانه همتا را دارید و این خطا را دریافت می کنید لطفا در بازه زمانی دیگر تلاش فرمایید.همچنین برای مشاهده کد فعال سازی در سایت همتا نیازی به ثبت نام نمی باشد .
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  افسانه · 2 ماه پیش
  سلام ، چهار ماه و نيم اومدم ايران و دانشجو هستم و نمي دونستم بايد موبايلم رو ريجستر كنم تا اينكه سيم كارت خريدم الان خوندم تا سه ماه از ورودفرصت داريم عوارض گمرك موبايل رو پرداخت كنيم . لطفا راهنمايي بفرماييد چكار كنم ،ممنونم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر قسمت مسافری سوال 6-6 را در صفحه سوالات متداول http://hmti.ir/faq مطالعه فرمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی · 2 ماه پیش
  سلام - ببخشید من یک گوشی دست دوم از وبسایت **خریدم که یک شرکت اونو برام وارد کرده - سیم کارت روش گذاشتم و پیامک اومد که باید رجیستر بشه - شرکت وارد کننده قانونی از طریق گمرک وارد کرده و ترخیص شده ولی شرکت میگه رجیستری رو انجام نمیدیم چون عوارضش بیشتره - الان من باید چیکار کنم؟ عودت که معنی نداره - کالای دست دوم از خارج کشور اومده و از گمرک هم ترخیص شده - الان راه حل چی ه؟ - وقتی چیزی از طریق گمرک وارد میشه چرا نباید بتونم ثبتش کنم؟ اگر این کار قاچاق محسوب میشه پس چرا گمرک ترخیصش می کنه در حالیکه قاچاق هم نیست
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   با سلام در صورتی که دستگاه را به صورت پستی برای شما ارسال کرده‌اند، اداره پست گمرک در هنگام تحویل دستگاه به شما، اطلاعات شما و عوارض گوشی را دریافت می کند و به گمرک ارسال می‌کند سپس دستگاه شما ثبت و فعال می‌شود.
   ولی اگر شخص دیگری وارد کرده از پست تحویل گرفته و پرداخت گمرکی را انجام نداده باید از جایی که خریداری شده پیگیری نمایید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ارمان · 2 ماه پیش
  من در قسمت تصحیح تو سایت گمرکی نمیتونم اطلاعات رو تغییر بدم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علی ناصری · 2 ماه پیش
  با سلام
  ایا برای گوشی دست دوم که از خارج از کشور خریداری شده هم باید رجیستری انجام داد و هزینه رجیستریش با گوشی نو متفاوته؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، لطفا به صفحه «سوالات متداول» http://hmti.ir/faq مراجعه فرمایید و قسمت مسافری بخش 6-7 را مطالعه فرمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  پویا پورآقایی · 2 ماه پیش
  سلام خسته نباشید
  آیا امکان رجیستر کردن گوشی آیفون به صورت مسافری وجود داره؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر تمامی دستگاه های تلفن همراه مشمول طرح رجیستری هستند (تاریخ مشمولیت http://hmti.ir/date )در صورت بروز مشکل لطفا درخواست خود را واضح مطرح فرمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Ali mohamadi · 2 ماه پیش
  سلام من با خودم گوشی اوردم از خارج ایا کسه دیگه میتونه به جای من تمام این مراحل که فرمودین انجام دهد یا میبایست کد ملی من باشه تا گوشی به نامم بخوره البته گوشی هنوز پلمپه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   با سلام وقت بخیر، لطفا به صفحه «سوالات متداول» http://hmti.ir/faq مراجعه فرمایید و قسمت مسافری بخش 6-14 را مطالعه فرمایید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  منصور کوهپور · 2 ماه پیش
  سلام
  من دو سال پیش برای مدت کوتاهی به کشور برگشتم وهنگام ورود به کشور نسبت به ثبت گوشی همراه خودم اقدام کردم ولی چون هزینه رجیستری نسبت به دوران اقامت کوتاه من زیاد بود مراحل رجیستری رو تکمیل نکردم و وجه مورد نظر رو پرداخت نکردم امروز بعد از دو سال که برای همیشه به کشور برگشتم و برای تکمیل رجیستری گوشی دو سال پیش خود اقدام کرده ام پیامی که دریافت میکنم اینست که این گوشی قبلا ثبت شده و مجدد به صفحه اول برگشت داده میشود لطفا راهنمایی کنید چطور مراحل رجیستری دو سال پیش را تکمیل کنم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سجاد · 2 ماه پیش
  سلام وقت بخیر من برام با پست از انگلیس یه تلفن همراه فرستادن سوئد از سوئد فرستادم ایران کلا 6 روز زمان برده. الان 22 روز رسیده تهران بعد فرستادن گمرک ننوشته کدوم گمرت و ادرس من قزوین هست رفتم پست مرکزی میگه میاد اینجا زنگ میزنیم حالا من نمیدونم چرا نمیفرستن قزوین ؟باید برم گمرک ترخیصی بگیرم؟ کسی می تواند راهنمای کنه ممنون میشم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سارا · 2 ماه پیش
  با سلام.

  میشه لطفا راهنمایی کنید اگه از مدت ۳ماه ورود به کشورگذشته باشه ایا هنوز هم امکان رجیستر گوشی وجود دارد؟ اگه بله چگونه. ممنون
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سید احمد فضیل کهزاد · 2 ماه پیش
  سلام ع روز تان بخیر سید احمد فضیل کهزاد از دانشجو های اتباع هستم که دستگاه خود را از افغانستان آورده ام و میخواستم آنرا ثبت نمایم اما ایرور میدهد که خطا در استعلام کد فراگیر اتباع. بنا همکاری ممنون سازید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 ماه پیش
   سلام وقت بخیر کلیه اتباع خارجی به هنگام ورود به کشور از مبادی ورودی( اعم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی) می بایست نسبت به رجیستر نمودن دستگاه های گوشی تلفن همراه خود صرفاً توسط گیت ورودی گمرک اقدام نمایند.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  محمد · 2 ماه پیش
  سلام گوشی مسافری دارم و در برای ریجستری تا مرحله ارسال کد امنیتی روی سیم کارت انجام دادم.بعد متوجه شدم سیم کارت در دسترسم نیست کدشو بزنم.بعد از چند ساعت که دوباره خواستم بزنم توی مرحله ۴ارور میده و میگه این شناسه در حال انجام بوده و دیگه جلوتر از این نمیره،چیکار کنم؟