شناسایی هوشمند مشکلات

راهنمایی در مورد پیامک هشدار غیرقانونی بودن دستگاه

هشدار غیرقانونی بودن دستگاه

پیامک هشدار: دستگاه با مشخصات زیر جزء دستگاه‌های قانونی ثبت‌شده نمی‌باشد و از تاریخ ******** در شبکه سرویس نخواهد گرفت.

این پیامکی است که به علت ثبت نبودن شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه در سامانه همتا، برای آن ارسال می‌شود. در این جا، دلایل مختلف ارسال این پیامک و راهکارهای پیش رو ارائه می‌شود. دقت داشته باشید در حال حاضر تمامی نشان‌های تجاری تلفن همراه مشمول طرح رجیستری هستند. سایر دستگاه‌های سیم‌کارت خور نیز طبق برنامه زمانبندی مشمول این طرح خواهند شد.

درصورتی‌که این پیامک را دریافت کرده‌اید، ممکن است دستگاه شما یکی از 5 حالت زیر را داشته باشد:

 

حالت اول: دستگاه شما دوسیمکارته است و تا پیش از این، فقط یکی از اسلات‌های آن (محل سیم‌کارت) استفاده کرده‌اید.

اگر دستگاه شما دارای دو اسلات (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) است و تنها یکی از اسلات‌ها را قبل از مشمول شدن دستگاه‌تان در طرح رجیستری، استفاده می‌کرده‌اید (مشاهده تاریخ مشمولیت هر برند)، با قرار دادن سیم‌کارت در اسلات دوم، این پیامک را دریافت خواهید کرد.

در چنین مواردی بایستی از طریق فرآیند «افزودن دستگاه»، شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است تمامی اسلات‌های دستگاه خود را در سامانه همتا ثبت نمایید.

برای راهنمایی بیشتر در این زمینه، آموزش افزودن دستگاه را مطالعه نمایید.

  

حالت دوم: دستگاه شما قاچاق است.

با اجرای طرح رجیستری، دستگاه‌هایی که قبل از شروع طرح در کشور روشن نبوده یا از مبادی قانونی کشور وارد نشده باشند، نمی‌توانند به‌صورت دائم از خدمات شبکه‌های اپراتوری کشور استفاده نمایند و بنابراین پس از ۳۰ روز قطع خواهند شد. برای اطلاع از قانونی بودن دستگاه خود می‌توانید از طریق درگاه‌های سامانه همتا، استعلام اصالت کنید (برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، آموزش استعلام اصالت دستگاه را مطالعه نمایید).

پس یکی از دلایلی که می‌تواند باعث ارسال پیامک هشدار غیرقانونی بودن دستگاه برای شما شود، این است که دستگاه شما قاچاق بوده و پس از شروع طرح رجیستری، برای اولین بار روشن شده است. قابل ذکر است هیچ راهکاری برای ثبت این دستگاه‌ها وجود ندارد و حتی اگر پس از خرید، متوجه این موضوع شدید، با در دست داشتن فاکتور به فروشگاه مربوطه مراجعه و دستگاه را به فروشنده بازگردانید.

فروشنده موظف است ضمن قبول دستگاه، یا وجه پرداختی را به شما بازگرداند یا دستگاه قانونی ثبت‌شده، به شما تحویل دهد.

در صورت عدم همکاری فروشنده می‌توانید از طریق سازمان تعزیرات حکومتی یا سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، به‌صورت اینترنتی، شکایت تنظیم نموده تا پیگیری موضوع، در دستور کار نهادهای نظارتی کشور قرار گیرد.

برای راهنمایی بیشتر در این زمینه، آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی و آموزش ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را مطالعه نمایید.

 

حالت سوم: شما مسافر هستید اما شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه خود را ثبت نکرده‌اید.

با توجه به بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۹۶، مسافرینی که از خارج کشور دستگاه سیم‌کارت خور مشمول طرح رجیستری، خریداری کرده‌اند، موظف هستند دستگاه خود را ثبت نمایند. در صورت عدم ثبت شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه این مسافران، این دستگاه‌ها نمی‌توانند به‌صورت دائم از خدمات شبکه‌های اپراتوری داخل کشور استفاده نموده و پس از مدت ۳۰ روز قطع خواهند شد.

پس یکی دیگر از دلایل ارسال پیامک هشدار غیرقانونی بودن دستگاه، این است که مسافر خارجی بدون اینکه دستگاه خود را ثبت نماید آن را روشن نموده و از شبکه اپراتوری داخل کشور استفاده می‌نماید.

بنابراین درصورتی‌که مسافر هستید و دستگاهی را وارد کشور کرده‌اید که قبل از شروع طرح رجیستری، سابقه روشن بودن داخل کشور را ندارد و می خواهید بیشتر از 30 روز از خدمات اپراتورهای داخل کشور، روی دستگاه تان استفاده کنید، می‌توانید بدون هرگونه مراجعه حضوری نسبت به ثبت دستگاه خود به‌صورت اینترنتی اقدام نمایید.

دقت داشته باشید در صورتی که مسافر تمایل داشته باشد می تواند بدون اینکه عوارضی جهت ثبت دستگاه خود پرداخت نماید، از خدمات رومینگ استفاده کند.

برای راهنمایی بیشتر در این زمینه، آموزش ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی را مطالعه نمایید.

 

حالت چهارم: دستگاه‌تان را تعمیر کرده‌اید و شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است آن، تغییر کرده است.

در ابتدا شایان ذکر است که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه‌های دارای سیم‌کارت، به‌عنوان شناسه رهگیری این دستگاه‌ها به‌حساب آمده و هرگونه تغییر در آن، غیرقانونی است. بنابراین اگر قصد تعمیر دستگاه خود را دارید، حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاهتان نباید در فرآیند تعمیر، تغییر کند (توجه داشته باشید که شناسه (IMEI) اصلی دستگاه‌تان، روی جعبه دستگاه، درج شده است).

اما درصورتی‌که دستگاه‌تان را تعمیر کرده‌اید و شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است آن تغییر کرده است و به هر دلیلی، در حال حاضر، به تعمیرکار دسترسی ندارید که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قبل از تعمیر را روی دستگاه‌تان بازگرداند، سامانه همتا جهت رفاه حال شما فرآیند ثبت تعمیری را در نظر گرفته است. بنابراین می‌توانید در صورت تکمیل موفقیت‌آمیز فرآیند ثبت تعمیری در سایت همتا ، شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است بعد از تعمیر را جایگزین شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است قبل از تعمیر نمایید.

پس یکی دیگر از دلایل ارسال پیامک هشدار غیرقانونی بودن دستگاه، آن است که شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه شما پس از تعمیر، تغییر کرده باشد.

 برای راهنمایی بیشتر در این زمینه، آموزش ثبت دستگاه تعمیری در سامانه همتا را مطالعه نمایید.

 

حالت پنجم: دستگاه به دلیل تخلف در ثبت، غیرقانونی شده است.

در صورتی که برای ثبت دستگاه تخلفی صورت گرفته باشد (مانند تخلف استفاده از رویه مسافری برای ثبت دستگاه‌های غیرقانونی یا سوء استفاده از شناسه دستگاه‌های قانونی از طریق کپی کردن و بارگذاری آن روی دستگاه‌های غیرقانونی)، سامانه همتا دستگاه‌های متخلف را شناسایی و قطع خواهد کرد.

لازم به تأکید می‌باشد که در این حالت دستگاه‌های متخلف تحت هیچ شرایطی امکان بازگشت به حالت قانونی را نداشته و برای همیشه از سرویس گرفتن در شبکه اپراتورهای داخل کشور محروم خواهند شد.

بنابراین لازم است در هنگام خرید تلفن همراه موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

1- عدم خرید دستگاه مسافری به صورت دستگاه تجاری و آکبند. همچنین در صورتی که دستگاه خریداری شده توسط شما واردات مسافری و قانونی بوده است و توسط همتا غیرقانونی شده است، حتماً دستگاه را به فروشنده عودت دهید.

2- در صورتی که در پاسخ استعلام اصالت از طریق شماره‌گیری کد #7777* و گزینه "1- استعلام اصالت"، مشخصات برند و مدل دستگاه در پیامک همتا با مشخصات ظاهری دستگاه متفاوت باشد نیز حتماً از خرید دستگاه اجتناب کنید و دستگاه را به فروشنده عودت دهید.

برای اطلاع بیشتر می‌توانید خبرهای "برخورد پیوسته سامانه کشف تخلف همتا با تخلفات" را در صفحه اخبار و اطلاعیه‌ها ملاحظه و دنبال نمایید.

تماس با مرکز پاسخ گویی همتا

درصورتیکه دستگاه شما هیچکدام از شرایط بالا را ندارد اما پیامک هشدار غیرقانونی بودن دستگاه برای آن ارسال شده است، در اسرع وقت با مرکز تماس طرح رجیستری به شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس حاصل فرمایید و مشکل خود را با همکاران ما در مرکز تماس در میان بگذارید تا به آن رسیدگی گردد.

پاپ آپ یا صفحه توضیحات شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه:

شناسه(IMEI) شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی داشته و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه(IMEI)شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل مشاهده است ، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

 

مشاهده سوالات متداولمشاهده پیامک های هشدارمشاهده تمامی آموزش هامشاهده اخبار و اطلاعیه ها

نظری بنویسید...
شما به سایت وارد نشده اید
یا ارسال به عنوان یک مهمان
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  آرمین ستوده ئیان · 2 سال پیش
  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم پیامکی چند وقت پیش اومد ک دستگاه شما از دستگاه های ثبت شده نیست تا تاریخ فلان به فعال سازی ان اقدام نمایید تاریخ گذشته حالت شبکه ندارم ک فعالش کنم چیکار کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   برای فعالسازی از یک سیمکارت دلخواه با دستگاه دلخواه میتوانید اقدام کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رضا اکبری · 2 سال پیش
  با سلام

  من اخیرا مودم خریدم که با سیم کارت ایرانسل می خوام استفاده کنم . پیام اومده که "دستگاه زیر جزء دستگاه های ثبت شده نیست و از تاریخ 97/11/24 سرویس نخواهد گرفت". باید چیکار کنم؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   فعلا مودم مشمول طرح نشده است. برای بررسی این مورد با مرکز تماس در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  شهروز شاهنظری · 2 سال پیش
  سلام خسته نباشید،من الان یک هفته هستش گوشیمو تازه خریدم،بعد از سیم دو برام پیامک اومده دستگاه زیر جز دستگاهای ثبت شده نیست،،با تماس گرفتم از جایی ک خریدم،بهشون گفتم،گفت یه کد براتون ارسال میشه،که در سامانه همتا ثبت کنید،ولی هنوز اون کد برام ارسال نشده ک فعال کنم در سامانه
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  حسام هستم · 2 سال پیش
  ای سیستمی که راه انداختین بعد از ارسال کد 15 رقمی و ثبت آیا نباید پیامک تایید یا پیگیری بده؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   سامانه همتا برای تمامی موارد پیامک ارسال می کند. در بعضی شرایط به علت خطاهای اپراتوری از طریق اپراتورها تحویل داده نمی شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  صالح صمدی · 2 سال پیش
  سلام من یک ماه پیش گوشیموخریدم وسیم کارتم وانداختم وتاالان مشکلی نداشتم الان پیام امده که گوشی شماقانونی واردنشده الان فهمیدم گوشیم ۲سیم کارته است چکارکنم به فروشنده هم دسترسی ندارم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   اگر یک سیم کارت آن فعال شده است از طریق افزودن دستگاه سیم کارت دوم نیز فعال می شود. در غیر اینصورت باید گوشی را عودت دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  آروین جباری · 2 سال پیش
  با سلام من گوشی تازه گرفتم گوشیم الان قفل شده
  ریجیستری میخاد من وقتی گوشی از گوشی فردشی گرفتم بهم نگفتن گوشی شما ریجیستر نیست میتونم ازشون شکایت کنم یا نه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات و ثبت شکایت در سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان در سایت را مطالعه کنید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  Benyamin Safara · 2 سال پیش
  من ۲روز پیش گوشی آیفون خریداری کردم و دیروز پول ریجستری را پرداخت کردم.الان پیامک اومده میگه ثبت نشده.چند روز طول میکشد این کد برای من بیاید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  رضا · 2 سال پیش
  سلام
  برادرم درخارج کشور زندگی میکند واز طریق یکی از دوستانش گوشی مستعمل خود را که چند سال قبل در خارج خریده بود برای بنده فرستاد.پس از روشن نمودن گوشی برایم پیامک آمد گوشی شما از 30 روز بعد سرویس نخواهد گرفت.ممنون میشوم بنده را جهت ثبت گوشیراهنمایی فرمایید.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   آموزش "ثبت دستگاه برای مسافران سفرهای خارجی" در سایت را مطالعه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  کمال خادمی · 2 سال پیش
  با سلام
  این گوشی را از سایت بابست خریداری شده و اعلام کرده :لطفا جهت فعال سازی گوشی همراه خود نسبت به پرداخت شناسه پرداخت *** به مبلغ 458640.0 اقدام فرمایید.
  حالا من باید این مبلغ را پرداخت کنم و یا وظیفه فروشنده بوده است؟؟!!
  باتشکر
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   ثبت گوشی قاچاق به صورت مسافری بوسیله فروشنده به عنوان یک محصول تجاری غیرقانونی است. برای ثبت شکایت می توانید آموزش ثبت شکایت در سازمان تعزیرات و ثبت شکایت در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان را مطالعه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  A · 2 سال پیش
  مسافر چند دستگاه گوشی را میتوانه ثبت کنه دو‌گوشی اوردن که یکیش از من من چطور عوارض گوشیما واریز کنم اگر از طریق مسافر امکان نداره و ۳۰روز مهلت مسافر یا تموم شده یا چند روزی مونده ممنون میشم راهنمایم کنید
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  مقصود سلطانی · 2 سال پیش
  سلام من یه ایفون چهار اس دارم که بوردش سوخت از بیرون یه دونه بورد خریدم انداختم الان سیم کارت نمیشناسه چیکار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   از بیرون منظور چیست؟ در صورتی که شناسه IMEI تغییر کند از تعمیرکار بخواهید شناسه قبلی را روی آن بگذارد یا آموزش "ثبت دستگاه تعمیری" در سایت را مطالعه نمائید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  علا · 2 سال پیش
  با سلام ،

  آیا بد از فرجهٔ ۳۰ روزه می‌توان گوشیه مسافریه قطع شده توسط اپراتور را با پرداخت عوارض گمرکی فعال سازی کرد؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   برای این مورد با گمرک در ارتباط باشید. اطلاعاتی که از طرف گمرک به همتا ارسال شود ثبت و گوشی مورد نظر فعال می شود.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سیدخلیل دارابی · 2 سال پیش
  باعرض سلام وخسته نباشید
  من یه گوشی دوسیمکارته دست دوم خریدم

  سیمکارت ۱فعاله توسامانه ثبت شده،اماسیکارت ۲فعال نیست ثبت نشده
  میشه راهنمایی بفرمائیدکه چطورسیمکارت ۲روفعال کنم.
  ممنون ازراهنمایی تون
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   فرایند افزودن دستگاه را طبق آموزش موجود در سایت انجام دهید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  فرحناز · 2 سال پیش
  سلام
  برای ما گوشی ای از خارج آورده شده که ما با اطلاعات خودمون (صاحب گوشی) در سامانه گمرک ثبت کردیم که به مرحله پرداخت نرسید،
  چگونه همین موبایل رو با اطلاعات مسافر دوباره ثبت کنیم؟
  و اینکه آیا همین مسافر میتواند دو گوشی به نام خودش ثبت کند؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  هادی جلیلی · 2 سال پیش
  سلام من گوشیمو که خریدم گفتن سایت بسته هست یک هفته طول میکشه که باز بشه بعد بیست روز پیگیر شدن اخرش به من گفتن ثبت کردیم 3تا 20 روز طول میکشه که پیام بیاد الان هم گوشیم از انتن خارج شده چیکار کنم
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   در صورت خرید گوشی اکبند، کد فعالسازی داخل جعبه یا بر روی کارت گارانتی موجود می باشد. در غیر اینصورت از طریق فروشنده کد فعالسازی را دریافت کنید. بدون کد فعالسازی گوشی بعد از 30 روز آنتن نخواهد گرفت
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  سام · 2 سال پیش
  سلام.من یک ماه پیش گوشی خریدم .دقیقا بعد ۳۰ روز اس ام اس اومده گوشی قاچاق هست؟ ایا گوشی های قاچاق هم رجیستری میشن.
  با اس ام اس ۷۷۷۷ هم در قسمت اصالت گوشی میگه گوشی معتبر نیست.
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   خیر، طرح رجیستری برای مقابله با ورود گوشی قاچاق می باشد.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  ابوالحسنی · 2 سال پیش
  از خارج گوشی موبایلی آورده اند که برای پرداخت گمرکش در سایت اقدام کردم ولی نمیدانستم که اطلاعاتی برای شخص مسافر باید باشد. اس ام اس آمد که تا یک ماه آینده خدمات گوشی قطع خواهد شد. چگونه باید دوباره با اطلاعات مسافر ثبت بشود و اینکه مسافر چگونه باید 2 گوشی را ثبت کند؟
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  هادی حیدر قلی پور · 2 سال پیش
  سلام من گوشیم را تازه خریدم نمیدونم عوارض گمرکی چقدرمیشه ۱۵۰هزار تومان ازم بابت عوارض گمرکی گرفته و گوشی را با پاسپورت برام ثبت کرده نمیدونم بعدً عوارص به پاسپورت من اضافه میشه
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   ثبت گوشی قاچاق به صورت مسافری بوسیله فروشنده به عنوان یک محصول تجاری غیرقانونی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با گمرک در ارتباط باشید.
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  قاسم رمضانی · 2 سال پیش
  یکی از فامیلا گوشی برام از خارج آورده و من بر اساس imeiروی جعبه نسبت به پرداخت گمرکی اقدام کردم
  حالا که کد فعالسازی برام اوومده و گوشی را روشن کردم میبینم imeiگوشی فرق داره
  ظاهراً کارتن گوشی اوون ور آب جابجا شده
  راهی هست که ناچار نشم تا دوباره هزینه گمرکی بدم
 • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
  آیسان ابراهیمی · 2 سال پیش
  باسلام خسته نباشید من دوروزه‌ که گوشی خریداری کردم وقتی روشن کردیم پیامک همتا اومد شناسه هاشو وارد کردیم سیستم اعلام میکنه دستگاهتون جزو دستگاه های ثبت شده نیست وقای هم با فروشنده حرف زدیم گفتند پیامک فعالسازی میاد ولی هنوز نیومده دراین شرایط چه کاری باید انجام بدیم؟؟؟
  • این نظر ثبت شده و بعد از تأیید ادمین، نمایش داده خواهد شد.
   پاسخگوی همتا · 2 سال پیش
   پاسخ قبلی: گوشی باید دارای کد فعالسازی باشد و در هنگام خرید گوشی را برای خود فعال کنید. به فروشنده مراجعه کنید و کد فعالسازی را دریافت کنید.در غیراینصورت گوشی را عودت دهید.